Slavje Antonia Conteja po koncu tekme. Foto: Reuters
Antonio Conte in David Luiz
David Luiz je v 25. minuti Chelsea popeljal v vodstvo s prostega strela. Foto: Reuters
Georginio Wijnaldum
Georginio Wijnaldum se je veselil izenačenja v 58. minuti. Foto: Reuters
Simon Mignolet in Diego Costa
Simon Mignolet je takole ubranil 11-metrovko Diegu Costi. Foto: Reuters
Watford
Nogometaši Watforda so s trenerjem Walterjem Mazzarrijem slavili veliko zmago na Emiratesu. Foto: Reuters
false
Hull City je na Old Traffordu izvlekel remi. Foto: Reuters

Goste je v 25. minuti v vodstvo popeljal David Luiz s prostega strela z več kot 20 metrov (dosegel je prvi zadetek po avgustovski vrnitvi v Chelsea), po veliki zamujeni priložnosti Roberta Firmina na začetku drugega polčasa pa je v 58. minuti iz bližine izenačil Georginio Wijnaldum z glavo po akciji Jordana Hendersona in Jamesa Milnerja. Nizozemec je na začetku tekme z dobrim strelom tudi prvi preizkusil razpoloženost gostujočega vratarja Thibauta Courtoisa.

V 76. minuti je imel Diego Costa priložnost za drugi gol Chelseaja, ko je sodnik po prekršku Joela Matipa nad njim pokazal na 11-metrovko, toda Simon Mignolet je bil uspešnejši in je njegov nizek strel z bele točke ubranil. Liverpoolov vratar se ni izkazal v prvem polčasu, ko ga je Luiz presenetil, ko je še postavljal živi zid. Je pa bil prosti strel mojstrsko izveden in Belgijec bi težko preprečil zadetek tudi, če bi bil bolj zbran. Gostitelji so imeli več časa žogo v svoji posesti (62:38 %), a je bilo razmerje v strelih (7:8) in v strelih v okvir vrat (3:2) skoraj izenačeno.
Prednost pred zasledovalci devet točk
Čeprav niso slavili, so modri povečali prednost na lestvici in so bili po tekmi lahko zadovoljni. Trener Antonio Conte je to dal jasno vedeti, ko je odšel pozdravit gostujoče navijače. Pred Arsenalom, ki je doma presenetljivo klonil pred Watfordom z 1:2, imajo zdaj devet točk naskoka. Toliko zaostaja tudi Tottenham, ki v gosteh ni uspel streti zadnjeuvrščenega Sunderlanda (0:0). Zaostanek Liverpoola ostaja 10 točk.
Redsi
so nazadnje trikrat zapored izgubili doma - v prvenstvu proti Swanseaju, v ligaškem pokalu proti Southamptonu in v soboto še v FA-pokalu proti Wolverhamptonu. S tokratnim remijem so se izognili, da bi bili prvič v zadnjih 94 letih na svojem stadionu poraženi štirikrat zapovrstjo.
Topničarji hitro zaostajali z 0:2
Arsenal je na Emiratesu klonil prvič po 1. krogu. Trener Arsene Wenger je bil drugo srečanje zapored na tribuni, saj ima štiri tekme kazni zaradi rdečega kartona. Že po 13 minutah je lahko le nemočno pogledoval proti semaforju, kako na njem piše 0:2. V 10. minuti je namreč za Watford najprej s prostega strela zadel Younes Kaboul, tri minute pozneje pa je vodstvo gostov povišal Troy Deeney. V drugem polčasu je Alex Iwobi uspel le znižati izid, medtem ko je strel Lucasa Pereza ustavila prečka. Watford je bil predtem brez zmage v ligi sedem tekem zapored.