Diego Costa je po dobri uri igre potrdil zmago Chelseaja. Foto: Reuters
Wayne Rooney je bil junak tekme na Old Traffordu. Foto: Reuters
Raheem Sterling
Raheem Sterling je bil mož odločitve na Turf Mooru. Foto: Reuters
Yaya Toure
Yaya Toure je z bele točke dosegel odločilni zadetek na Hawthornsu. Foto: Reuters
Mark Clattenburg
Marka Clattenburga je v snežni nevihti v predmestju Birminghama pošteno zeblo. Foto: Reuters
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez, ki je sicer zapravil strel z bele točke, se je znova vpisal med strelce, a zmagoviti zadetek za Arsenal je proti QPR-ju prispeval Tomaš Rosicky. Za goste z Loftus Roada je edini zadetek z bele točke dosegel Charlie Austin. Topničarji so tekmo končali brez izključenega Olivierja Girouda, ki si je v 53. minuti privoščil veliko neumnost. Foto: Reuters

Varovanci Joseja Mourinha so bili boljši nasprotnik, po dobre pol ure igre so tudi povedli, ko je po predložku iz kota žogo na drugo vratnico podaljšal Costa, z nogo pa jo je v mrežo preusmeril Terry.

Dobro igro so gostitelji nadaljevali tudi v drugem polčasu, v 52. minuti je v napad stekel Willian in zaposlil Edena Hazarda, ki si je lepo pripravil prostor za strel, nevarno sprožil, a mu je veselje preprečil vratar Adrian.

Deset minut pozneje so modri le zadeli še drugič. Na sredini igrišča se je do žoge dokopal Hazard in nemudoma v ogenj poslal Costo. Španski napadalec brazilskih korenin je nato prodrl v kazenski prostor, mojstrsko izigral tri branilce in s strelom v daljši vratarjev kot zadel za 2:0. Do konca tekme so se v napadu opogumili tudi gostje, najlepšo priložnost je v 88. minuti zapravil rezervist Morgan Amalfitano, ki si je v kazenskem prostoru pripravil prostor za strel in zadel vratnico.

City ohranja stik s Chelseajem
Nogometaši Manchester Cityja ohranjajo stik s Chelseajem, potem ko so s 3:1 premagali West Bromwich na Hawthornsu. Sinjemodri so povedli z golom Fernanda, potem ko si je hudo napako privoščil Ben Foster, ki je izpustil podajo Jesusa Navasa. Vodstvo je pet minut pozneje z bele točke podvojil Yaya Toure, po dobre pol ure igre pa je še tretji zadetek za goste z natančnim strelom dosegel David Silva. Poraz gostiteljev je v izteku srečanja, ki je potekalo v snežni nevihti, omilil Brown Ideye.

Vučkić zaigral na Old Traffordu
Zmage so se veselili tudi nogometaši Manchester Uniteda, ki so na Old Traffordu s 3:1 odpravili Newcastle United. Gostitelje je v vodstvo v 23. minuti popeljal Wayne Rooney, ki je po podaji Radamela Falcaa brez večjih težav žogo poslal v mrežo. Angleški reprezentančni napadalec je vodstvo po podaji Juana Mate podvojil v 36. minuti. V drugem polčasu se je položaj Newcastla le še poslabšal, saj je v osmi minuti nadaljevanja po Rooneyjevem predložku iz neposredne bližine z glavo zadel še Robin van Persie. V 82. minuti je v igro namesto Ayozeja vstopil Haris Vučkić, hip zatem so 'srake' dosegle častni zadetek. Z bele točke je bil natančen Papiss Cisse, David De Gea je bil ob strelu povsem nemočen.

Sterling zadel za tri točke
Na Turf Mooru je Liverpool premagal Burnley. V prvem polčasu so gostitelji pokazali več od igre, v nadaljevanju pa so Liverpoolčani nekajkrat nevarno zapretili, edini zadetek na tekmi je po dobri uri igre dosegel Raheem Sterling, ki je lepo preigral domačega vratarja Toma Heatona in žogo poslal v prazno mrežo.