Davide Zappacosta je postavil končni izid na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
Mohamed Salah je za Liverpool zadel dvakrat. Foto: Reuters
Manchester United je že v uvodnih minutah ostal brez Lukakuja. Foto: Reuters

"Danes smo sklenili odlično leto za nas - za klub, navijače, igralce in zame," je po tekmi povedal italijanski trener, ki je že v prvi sezoni na klopi Chelseaja osvojil prvenstveno lovoriko. A ta je tokrat vse bolj oddaljena, saj ima prvouvrščeni Manchester City že 13 točk naskoka, tega se zaveda tudi Conte: "Manchester City ima fantastično prednost. Mi moramo dati vse od sebe na vsaki tekmi, da osvojimo tri točke, na koncu sezone pa bomo videli, kaj se bo zgodilo."

Conte je na zadnji tekmi v letu 2017 na klopi pustil Fabregasa, Hazarda, Bakayoka in Christensena, a zmaga je bila vseeno zlahka dosežena. Navijači Chelseaja so že po desetih minutah igre dvakrat proslavili gol - najprej je z glavo zabil Antonio Rudiger, nato pa še Daniel Drinkwater, ki je prestregel odbito žogo, streljal z vrha kazenskega prostora in zadel za 2:0. V 23. minuti je za tretji gol poskrbel Pedro, po podaji Williana je natančno streljal v levi spodnji kot. Prav Willian je v drugem polčasu poskrbel za povišanje vodstva, ko je bil suveren pri izvajanju enajstmetrovke. Končni rezultat pa je postavil Davide Zappacosta, po slabem posredovanju obrambe Stoka je prišel do odbitka, z levico pa je natančno meril v desni spodnji kot.

Salah dvakrat zadel na Anfieldu
Liverpool je do nove zmage nad Leicestrom (2:1) vodil Mohamed Salah, ki je zabil dvakrat. Egiptovski nogometaš ima odlično sezono, kar je pokazal tudi proti Leicestru. Ta je sicer povedel že v tretji minuti, a je Liverpool po prejetem zadetku prevzel vajeti igre v svoje roke. Salah je imel odlično priložnost že v 21. minuti, a je ni izkoristil, to mu je uspelo v drugem polčasu. Samostojno akcijo je izvedel v 52. minuti, žogo je poslal nizko po sredini gola, vratar Leicestra je bil nemočen. Pri drugem golu mu je podal James Milner, spretni Salah pa je še enkrat navdušil.

Rdeči vragi spet brez zmage
Zadnjo tekmo danes sta odigrala Manchester United in Southampton. Na Old Traffordu ni bilo zadetkov. Rdeči vragi že tretjo tekmo zapored niso okusili slasti zmage. Tekmo je zaznamovala poškodba Romelua Lukakuja. V uvodnih minutah je pri boju za žogo prejel udarec v glavo, z nogometne zelenice so ga odnesli na nosilih.