Kapetan Philipp Lahm je potrdil 14. zmago Bayerna. Foto: EPA
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je na drugem mestu lestvice strelcev s 15 zadetki. Foto: EPA
Javier Hernandez
Javier Hernandez je dosegel že deset zadetkov v nemškem prvenstvu. Foto: Reuters
Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang je v zadnji minuti prvega polčasa z bele točke meril mimo vrat, napako pa je popravil v 57. minuti, ko je po podaji Šindžija Kagave zadel za 2:1. Gabonec je na vrhu lestvice strelcev z 18 goli. Foto: EPA

V prvem polčasu so bili gostje boljši. Trener Ralph Hasenhüttl se niti slučajno ni odločil za "bunker", ampak je s presingom po celotnem igrišču presenetil vodilno ekipo Bundeslige. Bayern si je prvo priložnost priigral v 25. minuti, ko je Robert Lewandowski že spravil žogo prek vratarja Ramazana Özcana, a jo je pred golovo črto izbil branilec Romian Bregerie.

Neuer reševal prvake
V 42. minuti je po dolgi podaji Stefan Lex švignil mimo Jeroma Boatenga in prišel sam pred Manuela Neuerja, ki se je izkazal. V naslednji akciji je poskušal Lukas Hinterseer z roba kazenskega prostora, Neuer je žogo odbil v kot. Po prvem polčasu so imeli gostje celo več strelov na vrata (4:6).

Lewandowski in Lahm kronala premoč Bayerna
Na začetku drugega polčasa so gostitelji pritisnili. Strel Philippa Lahma je Özcan še uspel odbiti, na mestu pa je bil tudi v 54. minuti, ko ga je skušal s peto ukaniti Lewandowski.

Neuer je v 58. minuti še enkrat odlično posredoval po strelu Lexa s sedmih metrov. V 65. minuti je Bayern povedel, ko je Boateng z izjemno natančno dolgo podajo našel Lewandowskega. Poljak je v polnem šprintu na desni strani prišel do žoge pred Özcanom, ki je zapustil vrata, nato pa mu ni bilo težko zatresti prazne mreže.

Deset minut zatem je Müller preigraval v kazenskem prostoru, žogo je z drsečim štartom spravil mimo Özcana do Lahma, ki je z levico postavil končni izid.

Konec izjemne serije trenerja Schuberta
Bayer je v Leverkusnu s 5:0 odpravil Borussio iz Mönchengladbacha in končal serijo desetih tekem gostov brez poraza pod vodstvom Andreja Schuberta. Obe ekipi sta sredi tedna doživeli veliko razočaranje. Borussia je v Manchestru izpadla iz evropskih tekmovanj, farmacevti pa so le remizirali z rezervisti Barcelone (1:1) in bodo spomladi igrali v Evropski ligi.

Hat-trick "Chicharita" v 13 minutah
Edini zadetek v prvem polčasu je po pol ure igre dosegel Stefan Kiessling z glavo po podaji Roberta Hilberta z desne strani. Hakan Calhanoglu je štiri minute pred odmorom s prostega strela stresel okvir vrat.

V 63. minuti se je začel šov Javierja Hernandeza, ki si je izmenjal dvojno podajo s Kiesllingom in zaključil z desnico za 2:0. Le tri minute zatem je Kiessling še enkrat zadel z glavo po podaji Calhanogluja iz kota. To je bil že njegov 138. gol v Bundesligi na 360. tekmi. Četrt ure pred koncem je "Chicharito" zadel z desno nogo po strelu iz obrata, že v naslednji akciji pa je postavil končni izid po podaji Karima Bellarabija. Kevin Kampl je igral do 87. minute.