Prva zmaga Jürgena Kloppa v Premier ligi in zadnji poraz Joseja Mourinha v vlogi trenerja Chelseaja? Stavnice so kvoto na Portugalčev odhod spustile z 1,80 na samo 1,33. Foto: Reuters

Nimam nič povedati. Nimam nič povedati. Žal mi je, a nimam nič povedati. Glede česa naj bi bil zaskrbljen? (Glede klubske prihodnosti) Nisem.

Odgovori Joseja Mourinha v pogovoru za televizijo BT Sport po tekmi
Ramires (Chelsea)
Brazilec Ramires je modre popeljal v vodstvo s strelom z glavo že v 4. minuti, a nato je igral samo še Liverpool. Foto: Reuters
Philippe Coutinho (Liverpool)
23-letni Coutinho je veljal za enega večjih letošnjih dolžnikov v moštvu Liverpoola, v Premier ligi ni zadel že 710 minut, a se je zdaj oddolžil z dvema izjemnima streloma: z levico v levi zgornji kot in z desnico v desni zgornji kot. Foto: Reuters
Yaya Toure
Yaya Toure je Cityju prinesel zlata vredne tri točke. Foto: Reuters

Začelo se je po željah Londončanov, saj so modri prek Ramiresa povedli že v 4. minuti, a nato so igrali skoraj samo še rdeči. Veliki junak tekme je postal Philippe Coutinho z dvema lepima zadetkoma, tehtnico na stran gostov pa je prevesil vstop napadalca Christiana Bentekeja, s čimer je bil nagrajen napadalni pristop Jürgena Kloppa. Na drugi strani je Chelsea doživel nov polom na Stamford Bridgeu, po koncu tekme pa ostaja v zraku vprašanje, ali bo Jose Mourinho v nedeljo še vedno trener moštva, a katerim je še maja slavil peti naslov angleškega prvaka.

Evrogol Coutinha za zasluženo izenačenje
Chelsea je povedel na samem začetku tekme, na levem krilu je Diego Costa iznajdljivo zaposlil Cesarja Azpilicueto, ki je pred gol poslal oster predložek, kamor je s sredine pritekel Ramires. Brazilski vezist je z natančno odmerjenim strelom z glavo prinesel Londončanom vodstvo z 1:0. V nadaljevanju so pobudo popolnoma prevzeli gostje, zasluženo izenačenje pa so dosegli v zadnjih sekundah sodnikovega podaljška. Akcija se je začela na desni strani, Roberto Firmino je na vrhu 16-m prostora podaljšal do Philippa Coutinha, Liverpoolova desetica je v dveh potezah iz igre vrgla celotno obrambo modrih, nato pa je Coutinho z levico poslal zavito žogo neubranljivo v levi zgornji kot vrat Asmirja Begovića.

Rezervist Benteke podal, nato pa še zadel
Drugi polčas je bil enakovrednejši, a je Klopp tvegal več in je namesto Milnerja v igro poslal napadalca Christiana Bentekeja, prav ta je v 74. minuti odložil žogo za Coutinha, 23-letni Brazilec pa je tokrat z desnico prevaral Johna Terryja in pometel pajčevino še iz desnega zgornjega kota Chelseajevih vrat. Piko na i je v 83. minuti postavil Benteke, ki si je neovirano priigral prostor za diagonalni strel po tleh za 3:1.

City se je skorajda opekel z Norwichem
Vodilni Manchester City se je doma zaradi preveč lahkotnega pristopa precej namučil z Norwichem, odločilni gol za končnih 2:1 je z bele točke po igranju z roko Russlla Martina prispeval Yaya Toure, tudi sodniški dodatek pa je bil dovolj dolg, da je v 97. minuti še eno enajstmetrovko zapravil Aleksandar Kolarov. Norwich je na vodstvo Nicolasa Otamendija z glavo odgovoril prek Camerona Jeroma v 83. minuti, ki je izkoristil spodrsljaj domačega vratarja Joeja Harta. Znova je ob odsotnih Davidu Silvi in Sergiu Agüeru blestel Kevin De Bruyne.

Arsenal se je sprehodil do zmage pri Swanseaju
Arsenal nadaljuje pritisk na vodilni City, potem ko je zanesljivo v gosteh premagal še Swansea (0:3). Olivier Giroud je v 49. minuti zadel z glavo, Laurent Koscielny je v 68. minuti izkoristil napako domačega vratarja Lukasza Fabianskega, svoj debi v začetni enajsterici v angleškem prvenstvu pa je z zadetkom v 73. minuti in piko na i proslavil še Joel Campbell. Znova je razočaral Manchester United, katerega suša brez zadetkov se je nadaljevala tudi pri Crystal Palaceu, kjer so vragi odigrali že tretjo tekmo zapored brez zadetkov.