Patrick Cutrone je minuto pred koncem sodnikovega dodatka rešil Milan. Foto: Reuters
Matjaž Kek
Matjaž Kek je po izenačenju na 2:2 opozarjal svoje izbrance, da še ni konec tekme. Po zadetku Milana je obsedel na klopi in bil tudi v izjavi po srečanju zelo jezen. Foto: Reuters
Andre Silva
Andre Silva je po četrt ure zatresel mrežo Rečanov. Foto: Reuters
Richmond Boakye
Richmond Boakye je dosegel edini zadetek v Kölnu. Foto: Reuters

V prvem polčasu so bili sedemkratni evropski prvaki boljši, edini zadetek je dosegel Andre Silva v 14. minuti po lepem prodoru v kazenski prostor z leve strani. V 53. minuti je Matteo Musaccio iz bližine povišal na 2:0 in vse je kazalo na gladko zmago Milana.
Trener hrvaških prvakov Matjaž Kek je pri zaostanku z 0:2 povlekel prava asa iz rokava. Vstopila sta Boadu Maxwell Acosty in Matic Črnic. Ganec je v 84. minuti znižal na 2:1 po protinapadu, Slovenec pa priigral najstrožjo kazen v 90. minuti po prekršku Alessia Romagnolija v kazenskem prostoru. Josip Elez ni najbolje streljal z enajstih metrov, a je vseeno matiral Gianluigija Donnarummo in izid je bil poravnan.
Ko je že vse kazalo na izjemen uspeh Rijeke, je v 94. minuti Fabio Borini sijajno podal v kazenski prostor, kjer se je napadalec Cutrone izognil prepovedanemu položaju in spretno ukanil še vratarja Simona Slugo.

Hrvaške prvake je glasno podpiralo 4.000 navijačev. Rijeka je v uvodnem krogu izgubila proti AEK-u iz Aten z 1:2 in ostaja brez točke.

Kek besen po porazu
"Tako naivnega zadetka si v 94. minuti ne bi smeli dovoliti! Na taki ravni tako preprosto ne gre. Nekateri nosilci igre ne prevzemajo odgovornosti. To se nam je zgodilo že v Pireju, zato to ni več naključje. Nekateri igralci nimajo dovolj želje, morda tudi nimajo moči za 95 minut. V nogometu se vse vrača, pač si nismo zaslužili uspeha," je bil jezen Kek.

Zmagi za Mevljo in Skubica
V skupini E je Atalanta v Lyonu remizirala (1:1). Josip Iličić je igral od 61. minute in nato dobil rumeni karton, Jasmin Kurtić pa ni dobil priložnosti za igro. Na drugi tekmi sta se Everton in Apollon Limassol razšla z 2:2. Atalanta je na vrhu s štirimi točkami.

Köbenhavn je še drugič igral 0:0, tokrat v Tiraspolu pri Šerifu. Benjamin Verbič je igral do 82. minute. Na drugi strani je moskovska Lokomotiva s 3:0 ugnala Zlin, vse tri gole pa je že v prvem polčasu dosegel Manuel Fernandes. Rusi s štirimi točkami tudi vodijo v skupini.

V skupini G je Lugano izgubil proti Steaui z 1:2. Švicarji so povedli v 14. minuti z golom Mattie Bottanija, Romuni pa so v drugem delu naredili preobrat z zadetkoma Constantina Budescuja in Juniorja Maranhaa. Domen Črnigoj je igral do 75. minute.

V skupini I je Konyaspor z 2:1 premagal Guimaraes. Nejc Skubic, ki je igral celo tekmo, je bil podajalec pri drugem golu Turkov, dosegel ga je Deni Milošević za 2:0. Na drugi tekmi je Salzburg z 1:0 odpravil Marseille. Salzburg s štirimi točkami vodi v skupini, sledita Konyaspor in Marseille s po tremi.

Tim Matavž, ki je igral celo tekmo, je v skupini K z Vitessejem izgubil v Nici z 0:3. Alessane Plea je zadel dvakrat. Tekma je bila sicer nekaj minut prekinjena zaradi izpada električne energije. Nica ima tako šest točk, toliko kot Lazio, ki je tokrat z 2:0 odpravil Zulte-Waregem.

V skupini L sta se pomerila zmagovalca iz 1. kroga. Tokrat je Zenit s 3:1 premagal Real Sociedad. Emiliano Rigoni in Aleksander Kokorin sta bila strelca za Zenit v prvem polčasu, Kokorin pa je v drugem zabil še enkrat. Miha Mevlja je tekmo začel v prvi postavi Zenita. Za goste je edini gol v 41. minuti dosegel Diego Llorente.

Crvena zvezda slavila v Kölnu
Velika kriza nemških klubov v evropskih pokalih se nadaljuje. V Ligi prvakov so izgubili Bayern, RB Leipzig in dortmundska Borussia, tudi v Evropski ligi so bili klubi iz Bundeslige neuspešni. Vseh šest nemških predstavnikov v Evropi ta teden ni osvojilo niti točke!
Köln je doživel še drugi poraz v skupini H. Na razprodanem stadionu Rhein Energie je bila boljša Crvena zvezda (0:1). Odločilni zadetek je dosegel Richmond Boakye po pol ure igre z 20 metrov z desno nogo, vratar Timo Horn je bil prekratek.

Kozlički trikrat v okvir vrat
V drugem polčasu so kozlički močno pritisnili in imeli so veliko smolo. V 58. in 66. minuti je vratnico zadel Miloš Jojić, ki zares ni imel sreče proti rojakom. Četrt ure pred koncem je okvir vrat s treh metrov zadel še rezervist Leonardo Bittencourt. Dominic Maroh je sedel na klopi Kölna.
Walcott zrežiral zmago topničarjev
Na drugem obračunu skupine H je Arsenal s 4:2 zmagal v Belorusiji pri Bateju. Theo Walcott je dvakrat zadel za Londončane v prvem delu. Olivier Giroud je v 49. minuti dosegel svoj 100. zadetek za topničarje. Arsenal vodi s šestimi točkami, Beograjčani so drugi s štirimi.
Tudi Hertha in Hoffenheim poražena
V skupini G je Östersund premagal Hertho z 1:0. Odločilni zadetek je dosegel Brwa Nouri v 23. minuti z bele točke.
V zelo težkem položaju je tudi Hoffenheim, ki je še brez točke v skupini C. Izbranci Juliana Nagelsmanna so povedli v Bolgariji z golom Pavla Kaderabeka že v 2. minuti, a je Ludogorec naredil preobrat v drugem polčasu (2:1) in s tem zaokrožil katastrofalen teden za nemške klube.