Dimitar Berbatov je trikrat zatresel mrežo Wigana. Foto: Reuters
Ben Foster
Vratar West Bromwicha Ben Foster je postal prvi vratar v letošnji sezoni angleškega prvenstva, ki ga nogometašem Manchester Cityja ni uspelo premagati. Foto: Reuters
Juan Mata
Juan Mata je takoj na začetku nadaljevanja zatresel mrežo Fulhama. Foto: EPA
Clint Dempsey in Danny Murphy
Clint Dempsey se z Dannyjem Murphyjem veseli izenačenja. Foto: EPA

Na uvodni tekmi kroga sta se Chelsea in Fulham razšla z remijem (1:1). To je že tretji zaporedni neodločen izid modrih, ki so dokončno izgubili priključek z obema kluboma iz Manchestra.
Wigan še brez točke proti Unitedu
Rdeči vragi so drugič v enem tednu tekmecem dali pet zadetkov, prejeli pa nobenega. V sredo so bili namreč z enakim izidom boljši od Fulhama. Hat-trick je dosegel Dimitar Berbatov. Končni izid je v 78. minuti postavil z 11-metrovke, ko je sodnik Phil Dowd razburil gostujoče nogometaše, saj je na belo točko pokazal, čeprav je Antolin Alcaraz prekršek nad Dži Sung Parkom storil zunaj kazenskega prostora.
Dowd je za sporno odločitev poskrbel tudi v 40. minuti, ko je izključil Conorja Sammona, ki je z roko oplazil glavo Michaela Carricka, vendar je kazalo, da nenamerno. Carrick je zaradi številnih poškodovanih in bolnih igralcev tako kot Antonio Valencia igral v obrambi. Mrežo Wigana je sicer že v 8. minuti načel Dži Sung Park. United je tako dobil še 14. tekmo proti Wiganu v angleškem prvenstvu. Razlika v zadetkih je 46:4.
Balotelli "le" v prečko
Cityju prvič letos ni uspelo zatresti mreže v Premier ligi. Varovanci Roberta Mancinija so imeli terensko premoč, vendar so bili pred vrati brez pravih idej. Najbližje zadetku je bil Mario Balotelli, ki je v 54. minuti z več kot 25 metrov zadel prečko. V 64. minuti je izjemno priložnost zapravil Sergio Agüero, ki se je po podaji Jamesa Milnerja ustavil, najbrž misleč, da gre za nedovoljeni položaj, vendar sodnik ni dvignil zastavice. Zato ga je Gareth McAuley ujel in preprečil zadetek. Tudi disciplinirani gostitelji so enkrat stresli okvir vrat, vratnica je v 73. minuti veselje preprečila Jeromu Thomasu.

Torres se je trudil, a brez uspeha
Na Stamford Bridgeu so gledalci prvo priložnost videli v 16. minuti. Fernando Torres si je zaustavil žogo na prsih in poskusil z volejem, evrogol je preprečil David Stockdale. Tudi gostje so bili nevarni, v 26. minuti je Moussa Dembele z levico z 20 metrih za las meril mimo vrat. Po pol ure igre je strel Mate še pred golovo črto odbil branilec Stephen Kelly.

Dempsey hitro izenačil
V drugi minuti nadaljevanja je Torres lepo podal do Juana Mata, ki je z levico mojstrsko poslal žogo v desni spodnji kot in poskrbel za veselje na Stamford Bridgeu. "Kočarji" niso bili šokirani, v 56. minuti je po lepi podaji Bryana Ruiza z desne strani iz bližine izenačil Clint Dempsey.

Vratar Stockdale reševal "kočarje"
V zadnje pol ure so gostitelji silovito pritisnili. Strel Sturridgea je Stockdale odbil čez gol, v 65. minuti je John Terry z glavo podaljšal žogo do Florenta Maloudaja, ki je poskusil s peto, a je bil vratar gostov znova na pravem mestu. V 71. minuti je Sturridgea zamenjal Didier Drogba in se šest minut pred koncem znašel v lepi priložnosti, z leve strani pa je streljal naravnost v Stockdala. Tri minute pred koncem je Raul Meireles poskusil z glavo, a je žoga letela preveč po sredini vrat. Modri so kar 25-krat streljali na vrata, a tudi v treh minutah sodnikovega dodatka njihov pritisk ni obrodil sadov.
Vučkić na klopi
Edini slovenski nogometaš v angleškem prvenstvu Haris Vučkić, ki je v sredo odigral vso tekmo ob porazu Newcastla proti West Bromwichu (2:3), je tokrat sedel na klopi. Newcastle je prekinil niz šestih srečanj brez zmage in slavil v Boltonu z 2:0.

18. krog:
CHELSEA - FULHAM 1:1 (0:0)
Mata 47.; Dempsey 56.

Chelsea: Čech, Bosingwa (81./Ferreira), David Luiz, Terry, Cole, Meireles, Romeu, Lampard (61./Malouda), Sturridge (71./Drogba), Torres, Mata.

Fulham: Stockdale, Kelly, Hangeland, Senderos, Riise, Dempsey, Murphy, Frei, Dembelé, Orlando Sa (82./Kasami), Ruiz.

Sodnik: Kevin Friend

BOLTON - NEWCASTLE 0:2 (0:0)
Ben Arfa 69., Ba 71.
Haris Vučkić (Newcastle) je začel na klopi.

LIVERPOOL - BLACKBURN 1:1 (0:1)
Rodriguez 53.; Adam 45./ag

SUNDERLAND - EVERTON 1:1 (1:0)
Colback 26.; Baines 51./11-m

MANCHESTER UNITED - WIGAN 5:0 (2:0)
Park 8., Berbatov 42., 58., 78./11-m, Valencia 76.
RK: Sammon 40./Wigan

Manchester United: Lindegaard, Evans (46./Fryers), Evra, Valencia, Carrick, Park, Gibson, Giggs (64./Rooney), Nani (64./Macheda), Hernandez, Berbatov

Wigan: Al-Habsi, Stam, Alcaraz, Caldwell, Figueroa, Jones, Moses (80./Rodallega), McCarthy, Diame (46./di Santo), Jordi Gomez (71./McArthur), Sammon.

Sodnik: Phil Dowd

WEST BROMWICH - MANCHESTER CITY 0:0

West Bromwich: Foster, Jones, Olsson, McAuley, Shorey, Brunt, Scharner, Mulumbu (80./Dorrans), Thomas, Long, Odemwingie (88./Jara).

Manchester City: Hart, Zabaleta, K. Touré, Kompany, Clichy, Y. Touré, Milner (82./Džeko), Nasri (59./Barry), Silva, Agüero (74./Johnson), Balotelli.

NORWICH - TOTTENHAM

MANCHESTER CITY 18 14 3 1 53:15 45 MANCHESTER UNITED 18 14 3 1 47:14 45 TOTTENHAM 16 11 2 3 32:19 35 CHELSEA 18 10 4 4 36:21 34 ARSENAL 17 10 2 5 33:25 32 LIVERPOOL 18 8 7 3 21:14 31 NEWCASTLE 18 8 6 4 25:22 30 STOKE CITY 18 7 4 7 18:28 25
WEST BROMWICH A. 18 6 4 8 19:26 22 EVERTON 17 6 3 8 18:20 21 NORWICH 17 5 6 6 27:31 21 ASTON VILLA 18 4 8 6 19:23 20
FULHAM 18 4 7 7 19:24 19 SUNDERLAND 18 4 6 8 22:22 18 SWANSEA 17 4 6 7 16:21 18 QUEENS PARK RANG. 17 4 4 9 17:31 16 WOLVERHAMPTON 17 4 3 10 19:32 15 WIGAN 18 3 5 10 15:35 14 BOLTON 18 4 0 14 22:41 12 BLACKBURN 18 2 5 11 25:39 11