Brazilci so bili na robu drugega poraza, na koncu pa so rešili točko, s katero so pa komaj šesti v 10-članski kvalifikacijski skupini. Foto: Reuters
Leo Messi (Argentina)
Leo Messi je izvajal deveto enajstmetrovko v sezoni in jo petič tudi zadel, s čimer je postal šele drugi Argentinec s takšnim mejnikom. Za rekorderjem Gabrielom Batistuto zaostaja samo še za šest golov. Foto: Reuters
James Rodriguez in Carlos Bacca (Kolumbija)
Kolumbijci so pokazali eno boljših predstav v zadnjem obdobju, Milanov Carlos Bacca je bil junak z dvema zadetkoma. Kolumbijci so zdaj peti na lestvici, kar bo ob koncu prineslo dodatne kvalifikacije za nastop v Rusiji 2018. Foto: Reuters

V drugi minuti sodnikovega podaljška je Dani Alves sprejel žogo na vrhu kazenskega prostora, s trikom vrgel iz igre obrambo in z natančnim diagonalnim strelom v malo mrežico preprečil poraz.

Paragvajci so se upravičeno držali za glavo, saj so bili veliko boljši, podjetnejši in nevarnejši, prvič so zadeli ob izteku 1. polčasa prek Daria Lezcana, drugič na začetku 2. polčasa po zaslugi Edgarja Beniteza, na koncu pa nerazumljivo popustili.

Branilec Mercado skrito argentinsko orožje
Argentina je doma izkušeno opravila s skromno Bolivijo, že po pol ure je bilo 2:0, kar je bil tudi končni izid. Leo Messi je tokrat izkoristil najstrožjo kazen in je dosegel jubilejni 50. gol v dresu Argentine. Prvi gol je dosegel branilec Gabriel Mercado, ki je pred dnevi v Čilu že odločil tekmo (2:1).

"Zmagi proti Boliviji in Čilu sta to, kar smo si želeli. Bili smo nizko na lestvici, zdaj pa smo pod vrhom. Je pa še dolga pot do konca kvalifikacij," je dejal Messi, ki je s svojo Argentino trenutno na tretjem mestu južnoameriške lestvice.

Prvi poraz Ekvadorja v južnoameriških kvalifikacijah za SP 2018 je izkoristil Urugvaj, ki je doma z golom Edisona Cavanija ugnal Peru (1:0). Ekvadorcem je spodletelo v Kolumbiji (3:1), kjer je z dvema goloma zablestel Carlos Bacca.

Venezuelci povedli, nato visoko izgubili
Južnoameriški prvak Čile, trenutno na četrtem mestu, pa je s 4:1 zmagal pri zadnjeuvrščeni Venezueli. Romulo Otero, ki igra za čilski Huachipato, je domače sicer popeljal v vodstvo, a sta nato s po dvema zadetkoma stvari na svoje mesto postavila Atalantin Mauricio Pinilla in Bayernov Arturo Vidal.

Kolumbijci zadnji potniki za Rio
Kolumbijska reprezentanca do 23 let si je zadnja priigrala pravico nastopa na letošnjih olimpijskih igrah v Rio de Janeiru. Mladi Kolumbijci so v dveh tekmah dodatnih kvalifikacij premagali ZDA s skupnim izidom 3:2, ponoči je na povratni tekmi Kolumbija slavila z 2:1, oba zadetka je dosegel Roger Martinez iz argentinskega Racinga.
Ob Kolumbiji bodo na olimpijskem turnirju igrali še Brazilija, Argentina, Nemčija, Portugalska, Švedska, Danska, Mehika, Honduras, Fidži, Irak, Japonska, Južna Koreja, Nigerija, Alžirija in Južnoafriška republika.