Jesse Lingard je imel veliko priložnost v sodnikovem dodatku. Foto: Reuters
Mats Hummels, Marc Andre ter Stegen
Mats Hummels, Marc Andre ter Stegen in soigralci niso bili razigrani na Wembleyju. Foto: Reuters

V obeh izbranih vrstah so manjkali številni nosilci igre. Gareth Southgate je imel številne težave, saj je manjkal tudi sijajni napadalec Harry Kane.

Sane v prečko
V prvem polčasu so bili aktualni svetovni prvaki nevarnejši. Leroy Sane, ki blesti v dresu Manchester Cityja, je v 8. minuti zadel zunanji del mreže, nato pa je v 21. minuti stresel prečko. Najbolj vroče je bilo pred vrati Angležev dve minuti zatem, ko je imel elf tri velike priložnosti v isti akciji. Strel Tima Wernerja je Jordan Pickford obranil, poskus Saneja je Phil Jones z glavo odbil, nato je Julian Draxler streljal prek vrat. Angleži so bili nevarni šele tik pred odmorom, ko sta poskušala Tammy Abraham in Jake Livermore.

Rezervist Lingard nespreten pred vrati
V drugem polčasu so bili Angleži boljši. Strel Jamieja Vardyja z glavo je s parado odbil Marc Andre ter Stegen. Po številnih menjavah na obeh straneh je ritem igre precej padel. Največjo priložnost za gostitelje je imel Jesse Lingard v 94. minuti. Nogometaš Manchester Uniteda se je po podaji iz kota znašel sam pred vrati, a je s petih metrov poslal žogo čez gol.

Brazilci ugnali Japonce
Brazilci so na prijateljski tekmi v Lillu premagali Japonsko s 3:1. Neymar je k zmagi prispeval prvi zadetek, nato pa je tudi zapravil svoj drugi poskus z bele točke sedem minut po uspešno izvedeni prvi enajstmetrovki. Za petkratne svetovne prvake sta zadela še Marcelo (18.) in Gabriel Jesus (36.). Za Japonce je znižal Tomoaki Makino v 62. minuti.

Obe reprezentanci sta si zagotovili nastop na svetovnem prvenstvu v Rusiji. Brazilci bodo imeli naslednji test v torek na Wembleyju.