Dominic Maroh je po koncu tekme vodil navijanje navdušenih navijačev Kölna. Foto: EPA
Dominic Maroh
Branilec Maroh je v slogu najboljših napadalcev pokopal Bayer. Srečko Katanec ga ni vpoklical za tekmi proti Ukrajini. Foto: EPA
Robert Lewandowski, Thomas Müller in Arjen Robben
Robert Lewandowski, Thomas Müller in Arjen Robben so imeli šov v prvem polčasu. Foto: EPA
Douglas Costa
Hitri Douglas Costa je vseskozi povzročal velike težave obrambi Stuttgarta. Foto: EPA
Borussia Dortmund
Borussia Dortmund se je veselila zmage s 3:2 nad Schalkejem na razburljivem porurskem derbiju. Zelo pomembna zadetka ob koncu prvega in na začetku drugega polčasa sta dosegla Matthias Ginter po kotu in Pierre-Emerick Aubameyang iz protinapada, s katerima so gostitelji povedli s 3:1. Končni izid je postavil dvakratni strelec za Schalke Klaas-Jan Huntelaar v 71. minuti. Foto: EPA

V sredo so farmacevti izgubili na rimskem Olimpicu proti Romi (3:2) in si zelo poslabšali položaj v boju za napredovanje v osmino finala Lige prvakov. Na vedno vročem derbiju Porenja so bili motivirani, da popravijo vtis, vendar so doživeli nov udarec.

Kozlički so zelo dobro začeli, že v 4. minuti je imel veliko priložnost napadalec Anthony Modeste, vendar se je izkazal vratar Bernd Leno. Osem minut zatem je vratar Kölna Timo Horn odbil strel Javierja Hernandeza v kot. V 17. minuti je Köln povedel, z leve strani je s prostega strela v kazenski prostor podal Marcel Risse, branilec Kyriakos Papadopoulos je žogo podaljšal naravnost do Maroha, ki je z volejem z desnico s petih metrov zatresel mrežo.

Gostitelji so nato pritisnili. Karim Bellarabi in Kampl sta zapravila priložnosti za izenačenje, v 33. minuti pa je prav Kampl prodrl in našel Admirja Mehmedija na desni strani, vezist je podal pred vrata, kjer je Hernandez z glavo s sedmih metrov izenačil.

Maroh ob prednosti igralca več pogumno v napad
Obramba Bayerja je imela velike težave z napadalcem Modestom, ki je ušel v 53. minuti, podrl ga je Papadopoulos in prejel rdeči karton. Z igralcem manj se je Bayer osredotočil na branjenje točke, Maroh pa je bil vse več v napadu. V 71. minuti je z glavo za las meril mimo vrat, le minuto zatem pa je bil natančnejši. Z glavo je pospravil žogo v mrežo s sedmih metrov po lepi podaji Risseja.

Stöger: Maroh je pravi ekipni igralec
"Ko vidiš, kaj se dogaja na stadionu, se zaveš, da je le redko tako vzdušje. To je res poseben derbi," je bil navdušen Maroh, ki ne bo igral za slovensko reprezentanco na obračunu dodatnih kvalifikacij z Ukrajino.

Trener Peter Stöger je bil navdušen: "Maroh je pravi ekipni igralec, nikoli se ne postavlja v ospredje. Čakal je na svojo priložnost, že v Hoffenheimu se je izkazal, ko je prišel v igro. Če bi vnaprej vedel, da je tako učinkovit, bi ga vsak teden uvrstil v začetno postavo!"

Bayern s protinapadi na Allianz Areni
Bayern je že v prvem polčasu nadigral Stuttgart s 4:0. Trener gostov Alexander Zorniger zagovarja napadalni nogomet, tudi na Allianz Areni ni postavil "bunkerja" in že v prvem polčasu je doživel hud udarec.

Stuttgart je imel v 11. minuti kot, Bavarci pa so krenili v protinapad, pred vrata so prišli s peterico proti enemu branilcu gostov, potem ko je Douglas Costa z izjemnim šprintom potegnil po desni strani in podal pred vrata, kjer je Arjen Robben s trebuhom poslal žogo v mrežo. Le sedem minut zatem sta bila Robert Lewandowski in Robben v prepovedanem položaju, a je stranski sodnik to spregledal, žoga je prišla do Thomasa Müllerja, ki je podal v kazenski prostor, kjer je Douglas Costa z močnim diagonalnim strelom z levico povišal na 2:0.

Gostje popolnoma razglašeni v obrambi
Stuttgart je še naprej poskušal, Filip Kostić je v 34. minuti z 12 metrov stresel prečko. Tri minute zatem je Robben v kazenskem prostoru na desni strani našel Müllerja, ki je podal pred vrata, kjer je Lewandowski le še podstavil desnico za 3:0. Pet minut pred odmorom je bila obramba Stuttgarta znova popolnoma zmedena, strel Kingsleyja Comana je vratar Przemyslaw Tyton odbil, nato je Arturo Vidal z bližine stresel prečko, odbito žogo pa je Müller iz bližine z glavo poslal v mrežo. Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 23:3 po 45 minutah.

V 47. minuti je Timo Werner ukanil Manuela Neuerja, a je stranski sodnik neupravičeno razveljavil zadetek Stuttgarta. Do konca srečanja so Bavarci rutinsko zadržali visoko prednost.