Jean Kevin Augustin je popeljal Leipzig v vodstvo. Foto: Reuters
Marko Pjaca se ni znašel pri Juventusu, v Gelsenkirchnu pa navdušuje. Foto: EPA
Filip Kostić je zapravil najlepšo priložnost za zmago Hamburga. Foto: Reuters
Znamenita ura na Volksparkstadionu kaže, da je HSV že 54 let in 190 dni član Bundeslige. 12. maja je na sporedu zadnji krog letošnje sezone in ura bi se lahko ustavila. Foto: Reuters
Thomas Müller je bil najboljši igralec tekme v Freiburgu. Foto: Reuters

Na razprodani Red Bull Areni sta se srečali ekipi, ki sta izpadli iz Lige prvakov, prebili pa sta se v osmino finala Evropske lige.

V prvem polčasu so navijači uživali v odprtem boju, priložnosti so se vrstile na obeh straneh. Rdeči biki so povedli po pol ure igre, ko je Andre Schürrle izgubil žogo na svoji polovici. Naby Keita mu jo je odvzel in takoj poslal žogo v prazen prostor proti vratom Dortmundčanov, Jean Kevin Augustin se je otresel Ömerja Topraka in z desnico matiral Romana Bürkija. Sedem minut pred odmorom je Mahmoud Dahoud sijajno zaposlil Marca Reusa, ki je stekel sam proti vratom, preigral Petra Gulacsija in z levo nogo zatresel prazno mrežo.,

V drugem polčasu je ritem igre padel. Nobena ekipa ni želela tvegati. V 66. minuti je Kevin Kampl zapustil zelenico, zamenjal ga je Stefan Ilsanker.

Pjaca odločil v Gelsenkirchnu
Schalke je v spomaldanskem delu v odlični formi. Na Veltins Areni je ugnal berlinsko Hertho, edini zadetek je dosegel Marko Pjaca v 37. minuti. Franco di Santo je z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je Hrvat s sedmih metrov z desno nogo zatresel mrežo. Pjaca je v napadu uspešno zamenjal ostrostrelca Guida Burgstallerja, ki je počival zaradi petih rumenih kartonov.

Kostić zapravil 11-m - HSV blizu drugi ligi
Prvi izpad iz elite nemškega nogometa je za Hamburg vse bližje. Tudi proti Mainzu "dinozavri Bundeslige" niso uspeli zmagati (0:0). Gostitelji so imeli veliko premoč (streli 18:5), a nikakor niso uspeli zadeti. V 25. minuti je Filip Kostić že poslal žogo v mrežo, stranski sodnik ni dvignil zastavice, a je nato posredoval videosodnik. Zadetek seveda ni veljal, saj je bil Srb kakšen meter v prepovedanem položaju.

Silovit pritisk na vrata Mainza se je nadaljeval tudi v drugem polčasu. Branilec Rick van Drongelen je v 49. minuti s šestih metrov stresel prečko. Po uri igre je imel HSV največjo priložnost. Rezervist Gian Luca Waldschmidt se je dobro znašel v kazenskem prostoru, branilec Leon Balogun ga je podrl in si prislužil drugi rumeni karton. Kostić si je nastavil žogo na belo točko, vendar je 20-letni vratar Florian Müller odlično posredoval.

V zadnje pol ure so gostje zdržali z deseterico in navijači na Volksparkstadionu so doživeli novo veliko razočaranje. HSV se je že trikrat za las rešil izpada, letos pa potrebuje pravi čudež, kar je priznal tudi trener Bernd Hollerbach. Zaostanek za 16. mestom, ki vodi v dodatne kvalifikacije, ostaja sedem točk.

Müller blestel v Freiburgu
Bayern je v nedeljo zanesljivo osvojil tri točke v Freiburgu (0:4) in ima na vrhu lestvice ogromnih 20 točk naskoka pred Schalkejem. Bavarci si nov naslov lahko zagotovijo že konec marca.

Jupp Heynckes je na klopi pustil najboljšega strelca Bundeslige Roberta Lewandowskega in Arjena Robbna, manjkal je Franck Ribery, ki je zbolel. Razigran je bil Thomas Müller, ki je v 25. minuti spretno reagiral na desni strani kazenskega prostora. Žogo je od noge vratarja Alexandra Schwolowa poslal v mrežo. Tri minuti zatem je Thiago zaposlil Corentina Tolissoja, ki je z izjemnim strelom s 30 metrov z desno ngoo povišal na 0:2.

V 54. minuti je po podaji Müllerja z bližine zadel napadalec Sandro Wagner. Končni izid je postavil Müller v 69. minuti po podaji Joshue Kimmicha iz kota. Freiburg je bil po zaostanku nemočen, Bayern pa ima misli že pri Ligi prvakov, v prvenstvu bodo do konca priložnost dobivali tudi rezevisti.