Ederson Moraes je v 92. minuti takole ohranil mrežo Manchester Cityja nedotaknjeno in podaljšal niz neporaženosti sinjemodrih v Premier ligi. Foto: Reuters
Gabriel Jesus je v solzah zapustil zelenico Selhurst Parka ... Foto: Reuters
... Kevin De Bruyne pa na nosilih. Foto: Reuters

Ob izteku 90. minute je namreč Raheem Sterling v lastnem kazenskem prostoru podrl Wilfrieda Zahaja, glavni sodnik Jonathan Moss pa je nemudoma pokazal na belo točko.

Odgovornost je na svoja ramena prevzel Luka Milivojević, ki pa mu z 11 metrov ni uspelo Cityju zadati sploh prvega poraza v letošnji sezoni Premier lige. Nekdanjemu vezistu Crvene zvezde, Anderlechta in Olympiacosa je Cityjev vratar Ederson Moraes poskus po sredini ubranil.

Tekma je bila sicer prežeta s poškodbami, krajši konec je potegnila ekipa Pepa Guardiole, ki je ostala brez dveh ključnih igralcev. Gabriel Jesus si je poškodoval koleno, v končnici tekme je igrišče na nosilih zapustil še Kevin De Bruyne, ki je trčil z Jasonom Puncheonom. Oba nogometaša utegneta biti z zelenic odsotna dalj časa.
Topničarji po sporni najstrožji kazni le do točke
Na zadnji tekmi Premier lige v letu 2017 sta se West Bromwich in Arsenal razšla z remijem (1:1). Topničarji so povedli sedem minut pred koncem, ko je Alexis Sanchez izvedel prosti strel z 18 metrov. Žoga je zadela Jamesa McCleana v živem zidu in spremenila smer. Vratar Ben Foster je bil nemočen. V predzadnji minuti rednega dela je Kieran Gibbs skušal poslati žogo pred vrata, Caluma Chambersa je zadela v roko in sodnik Mike Dean je pokazal na belo točko. Zelo sporna odločitev delivca pravice. Jay Rodriguez je z enajstih metrov poslal Petra Čecha v napačno smer. West Bromwich je brez prvenstvene zmage že na 19 tekmah.
Wenger prehitel Fergusona
Arsene Wenger je poskrbel za nov rekord, saj je bila to že njegova 811. tekma v Premier ligi, tako da je za eno tekmo prehitel dolgoletnega stratega Manchester Uniteda Alexa Fergusona. 68-letni Francoz je topničarje prevzel oktobra 1996, osvojil je tri naslove angleškega prvaka in štiri Pokale FA.