"Le Pistolero" Luis Suarez je udaril v trenutku, ko je drugi gol Reala visel v zraku. Gostje so izgubili pobudo, a Katalonci do konca niso znali izkoristiti nobene izmed številnih priložnosti. Foto: Reuters

Zelo dobro smo igrali 60 minut in ne tako dobro v zadnjih 30 minutah. Zaostajamo za 4 točke, a se ne predajamo. V La Ligi še ni vsega konec.

Prvi komentar poraženega trenerja Reala Carla Ancelottija.
Jeremy Mathieu (Barcelona) - Iker Casillas in Sergio Ramos (Real Madrid)
31-letni Jeremy Mathieu je v pravem trenutku dosegel prvi ligaški gol v dresu Barcelone. Na zadnjih štirih osebnih soočenjih z Realom je sicer francoski branilec dosegel kar tri gole, vse z glavo. Foto: Reuters

Po prvem golu smo se preveč pomaknili nazaj. Še vedno smo bili utrujeni po tekmi z Manchester Cityjem. A na koncu smo trdo delali za zmago.

Strelec prvega gola, branilec Jeremy Mathieu.
Pepe in Cristiano Ronaldo (Real Madrid)
Cristiano Ronaldo je dosegel že 15. gol na el clasicu, s čimer je na tretjem mestu lestvice večnih španskih derbijev ujel Raula. Več sta jih dosegla le Di Stefano (18 za Real) in Lionel Messi (21 za Barco). Foto: Reuters
Neymar (Barcelona) - Gareth Bale (Real Madrid)
Neymarju je vseskozi grozilo, da bo postal veliki osmoljenec 230. dvoboja med Barcelono in Realom. V 30. minuti je zgrešil nemogoče, nato pa so gostje izenačili iz hitrega protinapada. Foto: EPA
Toni Kroos (Real Madrid) - Lionel Messi (Barcelona)
Sodnik Antonio Mateu (v ozadju) je pokazal kar enajst rumenih kartonov (6:5 za Real), a nobenega rdečega. Rekord derbijev sicer znaša 14 kartonov. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo (Real Madrid) - Lionel Messi (Barcelona)
Ronaldo je sicer dosegel gol, a je Messi s podajo in celostno predstavo pustil boljši vtis ter to kronal z zmago. Foto: Reuters
Lionel Messi in Neymar
Pred petimi meseci je Barcelona udarno začela derbi na Santiagu Bernabeu in prek Neymarja povedla že v 4. minuti, a nato je igral in zadeval samo še Real, ki je slavil s 3:1. V primeru točkovne izenačenosti po 38. krogu La Lige bo zaradi boljšega medsebojnega izkupička prva postal Real. Foto: Reuters
Suarez odločil el clasico

Boj za španskega prvaka še zdaleč ni odločen, a po 28. krogu Primere division ima Barcelona po zmagi na prvenstvenem derbiju štiri točke prednosti pred drugim Real Madridom. Beli balet je v preteklosti tovrstni točkovni zaostanek v zadnjih desetih krogih le enkrat samkrat spremenil v naslov - v sezoni 2006/07. Varovanci Luisa Enriqueja so tako pred 98.760 gledalci na Camp Nouu naredili ogromen korak proti 23. španski zvezdici.

Mathieu ob prekinitvi, Ronaldo iz protinapada
V 19. minuti je Barcelona povedla iz prekinitve: Lionel Messi je podal z leve strani, predložek pa je našel pot na sredino kazenskega prostora, kjer je neovirani francoski branilec Jeremy Mathieu z glavo matiral Ikerja Casillasa. Čez 12 minut je bil izid poravnan: bliskovit protinapad gostov, Luka Modrić z globinsko podajo do Karima Benzemaja, ki je mojstrsko s peto vrgel iz igre branilce in Cristiano Ronaldo je izkoristil priložnost za 1:1, kar je bil izid prvega polčasa.

Prelomni trenutki - briljanten strel Suareza
Popolno prevlado Reala je v 56. minuti presekala južnoameriška naveza. Brazilec Dani Alves je z desnega boka na polovici igrišča poslal visok predložek proti Luisu Suarezu, ki je prehitel Pepeja in ustrelil diagonalno iz obrata, dobil Casillasa na napačni nogi in "iz nič" je Barcelona povedla z 2:1.

Potem so na igrišču gospodarili Katalonci, a iz številnih strelov niso zmogli doseči še tretjega gola, s čimer bi v popolnosti izničili poraz na prvem ligaškem el clasicu - 25. oktobra lani je bilo v Madridu 3:1 za Real. Vse to pomeni, da mora imeti Barcelona na koncu sezone 2014/15 eno točko več od Madridčanov, da postane prvak.

Prečka ustavila Ronaldov strel
Tekma se je začela po okusu gostiteljev, ki so zapretili že v 3. minuti, ko je po levi prodrl Iniesta, a Rakitić ni najbolje zadel žoge. Ob podaji jo je Iniesta pošteno skupil v gleženj od Carvajala, a je motor Barce na olajšanje trenerja hitro nadaljeval. Kastiljci so prvič zagrozili v 9. minuti, ko je Bale z globinsko žogo zaposlil Benzemaja, ki pa je zgrešil. Čez tri minute je zastal dih večine na Camp Nouu: Real je s hitrim prehodom izigral obrambo Barce, Benzema je poslal drzen predložek na drugo vratnico, kjer je Cristiano Ronaldo udaril iz prve, a stresel samo prečko.

Neymar namesto v mrežo v naročje Casillasa
V 30. minuti je bila Barca pred podvojitvijo vodstva: Suarez je poskusil, a slabo zadel, zaradi česar se je strel spremenil v imenitno podajo za Neymarja, ki pa ga je žoga presenetila in namesto lahkega gola jo je potisnil v Casillasovo naročje. V naslednjih sekundah se je uresničil nogometni pregovor: "Kdor ga ne da, ga dobi."

Sodniki videli ofsajd ob golu Bala
Protinapadi gostov so se nadaljevali in v 38. minuti je Gareth Bale zatresel mrežo, a izvrstna sodniška zasedba pod taktirko Antonia Mateua je upravičeno razveljavila gol. Ob prvi podaji Benzemaja je bil Ronaldo v prepovedanem položaju, ravno Portugalec pa je z glavo podaljšal do Bala, ki se je iztegnil in potisnil žogo mimo Claudia Brava.

Bravo ukradel Benzemaju gol
Po odmoru je Real nadaljeval tam, kjer je končal - pri neprestanem ogrožanju Barceloninih vrat. Že v 49. minuti je Bravo s parado kot mačka preprečil gol Benzemaja, ki je skupaj z Ronaldom že petič izigral Barcelonino obrambo.

Preobrat v poteku igre - prevlada Barce
Drugi zaostanek je presekal Real in sledilo je obdobje trde igre s številnimi prekrški za rumene kartone: sodnik Mateu iz Valencie jih je pokazal kar enajst. Pobuda je prešla v noge gostiteljev, a je Neymar še naprej zapravljal priložnosti, Messi pa je z zavitim strelom z razdalje za las zgrešil vratnico.

Ob koncu vratarski šov Brava in Casillasa
Po vrsti zapravljenih napadov je na drugi strani do strela prišel Benzema in Bravo ga je še drugič na tekmi oropal zadetka. Na drugi strani je po Messijevi podaji prodrl Jordi Alba, a je Casillas preprečil tretji gol Kataloncev. Vajo je veteran v Realovih vratih ponovil minuto zatem ob strelu Messija.

Na koncu se kopica zapravljenih priložnosti ni maščevala blaugrani, saj je bil Real razen Benzemaja v zadnje pol ure neprepoznaven in el clasico je potrdil, da vloga favorita za naslov trdno pripada Barceloni.