Andrej Voronin in Andrej Jarmolenko sta že v prvem polčasu odločila zmagovalca. Foto: EPA

Že v 9. minuti je Andrej Jarmolenko z močnim strelom pod prečko načel mrežo Estoncev, ki so izpadli v dodatnih kvalifikacijah za evropsko prvenstvo proti Irski. Po prekršku nad Jarmolenkom v kazenskem prostoru je Oleg Gusev v 35. minuti z bele točke povišal na 2:0. Štiri minute pred odmorom je Andrej Voronin zadel z glavo po podaji Marka Devića.

Na začetku nadaljevanja je vstopil zvezdnik Andrej Ševčenko, ki je v 50. minuti podal do Artema Milevskega za končnih 4:0. Estonci niso bili dorasel tekmec za gostitelje Eura, ki se bodo v skupini D srečali s Francijo, Anglijo in Švedsko.

Ukrajina bo pred začetkom Eura odigrala še dve pripravljalni tekmi. 1. junija se bo srečala z Avstrijo v Innsbrucku, 5. junija pa s Turčijo v Ingolstadtu.