Tribuna Ljudskega vrta potrebna obnove

Prvi polčas se je končal brez golov. Na začetku drugega pa so Mariborčani le povedli. V 47. minuti je Agim Ibraimi poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Dalibor Volaš ustrelil, žoga se je odbila od enega izmed gostujočih branilcev in končala v mreži.

Krasnodar je nato v pičlih dveh minutah napravil preobrat. Najprej je Jasmina Handanovića matiral Bukia (57.) s prostega strela, nato pa je z roba kazenskega prostora zadel še Melgarejo (58.). A poteza tekme je pripadla Ibraimiju, ki je v 72. minuti s projektilom z okoli 22 metrov zadel levi zgornji kot gostujočih vrat za 2:2.

Vrnitev Filipovića
Za vijoličaste je prvič po 15. aprilu uspešno zaigral povratnik po poškodbi Željko Filipović, manjkali pa so Sintayehu Sallalich, Arghus, Jean Philippe Mendy in Welle N'diaye.

Prva tekma Maribora z Astano v 2. predkrogu Lige prvakov bo v torek, 14. julija, ob 20.30 v Ljudskem vrtu.

MARIBOR - KUBAN KRASNODAR 2:2 (0:0)
Volaš 47., Ibraimi 72.; Bukia 57., Melgarejo 58.

Maribor: Handanović, Stojanović, Rajčević, Šuler, Viler, Ibraimi, Kabha (82./Dervišević), Mertelj (69./Filipović), Vršič (69./Bohar), Tavares, Volaš (82./Zahović).

Kuban Krasnodar: Belenov, Šunjić, Xandao, Bugaev, Rabiu, Bukia, Ignatyev, Melgarejo, Tkachev, Manolev, Balde.

Sodnik: Tadej Mežnar