Cesc Fabregas je na začetku podaljška zadel dvakrat. Foto: Reuters
Timi Max Elšnik
Timi Max Elšnik je znova dobil priložnost v ligaškem pokalu. Foto: Reuters
Elšnik je vstopil pri izidu 0:3, ko so bili gostitelji že v izgubljenem položaju. Foto: Reuters

V prvem polčasu so bili angleški prvaki precej nevarnejši. Šindži Okazaki je v 17. in 34. minuti zadel z glavo. Gostje so bili zelo nezbrani posebej pri drugem golu, ko je Japonec unovčil podajo Andyja Kinga in z desne strani matiral Asmirja Begovića. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Fabregas podal iz kota, Gary Cahill pa je z glavo znižal.

Izjemen volej Azpilicuete
V 49. minuti je najprej streljal Ruben Loftus-Cheek, gostitelji so strel ustavili, z 20 metrov pa je z izjemnim volejem z desnico mrežo razparal Cesar Azpilicueta. Obe ekipi sta nato zapravili številne priložnosti. V 89. minuti je Marcin Wasilewski prejel drugi rumeni karton in Leicester je bil z igralcem manj v podaljšku v izgubljenem položaju.

Leicester z deseterico nemočen
Za podaljšek je vstopil Eden Hazard namesto Pedra. Belgijec je v 92. minuti našel Fabregasa, ki je z desnico poskrbel za prvo vodstvo Chelseaja. Gostitelji se še niso pobrali po šoku, ko je Fabregas izkoristil veliko zmedo v kazenskem prostoru in z močnim strelom z levico poslal žogo pod prečko. Izbranci Antonia Conteja so prednost zlahka zadržali do konca podaljška. V soboto ob 18.30 jih čaka novo težko gostovanje - Arsenal bo na stadionu Emirates gostil londonski derbi.

Elšnik igral 35 minut proti Liverpoolu
Derby County ni imel možnosti za presenečenje proti Liverpoolu (0:3). Redsi so povedli sredi prvega polčasa, ko je po podaji Philippeja Coutinha iz kota z glavo zadel Ragnar Klavan. Estonec se je veselil prvega zadetka za Liverpool. V 50. minuti si je Coutinho izmenjal dvojno podajo z Robertom Firminom in povišal na 0:2, končni izid pa je štiri minute zatem postavil Divock Origi.

Timi Max Elšnik je vstopil v 55. minuti. 18-letni vezist je blestel v 2. krogu ligaškega pokala, ko je zadel dvakrat pri streljanju enajstmetrovk proti Carlisle Unitedu (14:13). Derby, ki je v drugi angleški ligi na 20. mestu, tokrat pred 26.245 gledalci ni imel možnosti za senzacijo. Izbranci Jürgena Kloppa so v odlični formi, v petek so na Stamford Bridgeu ugnali Chelsea (1:2).