Takole je žoga končala v mreži po strelu Daniela Sturridgea, ki je zadel za 3:3. Foto: EPA
Romelu Lukaku
Po drugem golu Romeluja Lukakuja je imel Everton tri točke že na dosegu roke. Foto: Reuters
Kevin Mirallas
Kevin Mirallas je bil zelo razigran. Zadel je za 1:1, nato odlično prodiral in začel akcijo za 2:2 ter še podal za 3:2. Foto: Reuters
Kevin Mirallas, Luis Suarez
Po nevarnem štartu, ko je s podplatom grdo zadel Luisa Suareza, bi si Mirallas že v prvem polčasu lahko prislužil predčasen odhod v garderobo. Foto: Reuters
Artur Boruc, Olivier Giroud
Takole je Artur Boruc preigraval proti Olivierju Giroudu in poskrbel za vodstvo Arsenala. Foto: Reuters
Olimier Giroud, Artur Boruc
Pozdrav glavnih akterjev, Girouda in Boruca, ob koncu tekme. Foto: Reuters
Frank Lampard
Frank Lampard je blestel na Upton Parku. Foto: EPA

Everton je bil na Goodison Parku pred zmago, prvo na derbiju po več kot treh letih. Romelu Lukaku je v desetih minutah v drugem polčasu kar dvakrat zadel za preobrat, toda za delitev točk na 221. derbiju Merseyside je poskrbel Sturridge, ki je po lepi podaji Stevena Gerrarda iz prostega strela z glavo postavil končni izid.
Liverpool je povedel po vsega petih minutah igre. Po podaji iz kota je uspelo Luisu Suarezu z glavo podaljšati žogo do povsem osamljenega Philippeja Coutinha, ki je žogo zaustavil s kolenom, nato pa jo takoj pospravil v mrežo. Vodstvo gostov je trajalo vsega tri minute. Prosti strel je izvajal Leighton Baines, ob neodločenem Martinu Škrtelu se je v kazenskem prostoru najbolje znašel Ross Barkley in okroglo usnje spravil do Kevina Mirallasa, ki je poskrbel za izenačenje.

Dowd se je "usmilil" Mirallasa
V 19. minuti je "redse" v vodstvo vrnil Suarez. Po prekršku Garetha Barryja je Urugvajec z nekaj več kot 25 metrov mojstrsko izvedel prosti strel, žogo lepo zavrtinčil mimo živega zidu in zadel levi spodnji kot vrat Tima Howarda. V prvem polčasu bi Everton lahko ostal brez Mirallasa, ki je s podplatom v koleno zadel Suareza, a Belgijcu je Phil Dowd pokazal le rumeni karton.

V drugem polčasu so večni tekmeci vse sile usmerili v napad. Za Liverpool sta veliki priložnosti zamudila Joe Allen, ki se je po akciji Suareza znašel sam pred vrati, a meril mimo, in Suarez, ob njegovem poskusu pa se je izkazal Howard. Pri Evertonu je v drugem polčasu namesto Bainesa v igro vstopil Gerard Deulofeu, ki je bil zelo razigran. Mladi Katalonec, ki ga je posodila Barcelona, je imel takoj veliko priložnost, a je bil v dvoboju ena na ena uspešnejši Simon Mignolet.

Lukaku poskrbel za preobrat, Sturridge za remi
Belgijski čuvaj mreže Liverpoola se je nekajkrat izkazal tudi po poskusih Lukakuja, ki pa ga je v 72. minuti le premagal. Mladi napadalec je najprej reprezentančnega kolega ogrozil z močnim poskusom iz prostega strela, v nadaljevanju akcije pa je po lepem preigravanju še enega rojaka, Mirallasa, ki je prodiral po levi strani, in podaji Jamesa McCarthyja med številnimi gostujočimi napakami žogo vendarle poslal v mrežo.

Gostitelji so imeli prek razigranih Lukakuja in Deulofeuja, ki je lepo preigraval, še nekaj priložnosti, robustni Belgijec pa je osem minut pred koncem rednega dela z glavo po podaji Mirallasa iz kota poskrbel za prvo vodstvo "toffeesov" na tekmi. Dobrih šest minut pozneje je Goodison Park utišal rezervist Sturridge.

Giroud izkoristil neumnost Boruca
Na vrhu Premier lige ostaja Arsenal, ki je na Emiratesu z 2:0 odpravil Southampton. Oba gola je dosegel Olivier Giroud. Topničarji so povedli v 22. minuti, ko si je veliko neumnost privoščil gostujoči vratar Artur Boruc, ki je veliko napako storil že na zadnjem gostovanju Southamptona, ko ga je premagal vratar Stoka Asmir Begović.

Poljak je v povsem mirni situaciji zadrževal žogo, nato pa poskušal preigrati Girouda, ki mu je žogo brez težav izmaknil in zadel prazno mrežo. Francoski napadalec je dvome o zmagovalcu razblinil z bele točke, ko je še drugič na tekmi dobil dvoboj z Borucem. Enajstmetrovko je sicer priigral Per Mertesacker.
Lampard jo je znova zagodel nekdanjemu klubu
Chelsea se je veselil zanesljive zmage nad West Hamom na londonskem derbiju (0:3). Modri so povedli v 21. minuti, ko je Guy Demel zelo slabo podal nazaj proti Jussiju Jaaskelainenu, pritekel je Oscar, finski vratar pa ga je podrl. Z bele točke je Frank Lampard zabil žogo pod prečko. To je bil njegov prvi zadetek v Premier ligi po desetih tekmah suše, kar je bila najdaljša serija od leta 2001, ko je iz West Hama prestopil na Stamford Bridge. V 24. minuti je Oscar z natančnim strelom z roba kazenskega prostora povišal na 0:2.
Modibo Maiga je imel najlepšo priložnost za gostitelje v drugem delu, vendar ni uspel znižati izida. Osem minut pred koncem je obramba domačih blokirala strel Edena Hazarda, žoga pa je padla do Lamparda, ki jo je s 16 metrov pospravil v mrežo. Zadel je že na tretji zaporednji tekmi proti West Hamu.