Marouane Fellaini je po zadetku skočil v objem trenerju Joseju Mourinhu. Foto: Reuters

Prvi gol je v 56. minuti z volejem iz bližine dosegel Juan Mata po akciji Antonia Valencie in Henrika Mhitarjana, končni izid pa je v 87. minuti z glavo postavil rezervist Marouane Fellaini, potem ko so navijači na Old Traffordu že obžalovali številne zamujene priložnosti. Paul Pogba je pri 1:0 med drugim s prostega strela zadel vratnico. Rdeči vragi so zmagoviti niz v vseh tekmovanjih podaljšali na devet tekem.

Gostje, trenutno zadnjeuvrščeno moštvo v Premier ligi, so bili zaradi poškodb precej oslabljeni, saj so lahko računali le na 14 zdravih igralcev prvega moštva. Najlepšo priložnost so imeli v prvem polčasu, ko je po strelu Adame Diomandeja z glavo žogo ustavil spodnji del vratnice.

Povratna tekma bo 26. januarja. V drugem polfinalu se bosta v sredo pomerila Southampton in Liverpool.