Kapetan Steven Gerrard se je na najboljši možni način vrnil v začetno enajsterico Liverpoola, saj je dosegel jubilejni 50. gol na Anfield Roadu. Foto: EPA
Javier Hernandez
Javier Hernandez je preprečil, da bi Manchester United še četrtič zapored Anfield Road zapuščal poražen. Foto: EPA
LeBron James
Tekmo si je ogledal tudi NBA zvezdnik LeBron James, sicer manjšinski lastnik Liverpoola. Foto: EPA
Steven Gerrard
Steven Gerrard je takole sprožil z okoli 20 metrov. Pred tem je prekršek nad Charliejem Adamom napravil Rio Ferdinand. Foto: EPA
Mario Balotelli
Mario Balotelli je atraktivno - s škarjicami - zadel za 1:0. Foto: EPA
John Terry
John Terry je v 45. minuti izkoristil slabo posredovanje Tima Howarda za 2:0. Foto: Reuters

Domači so povedli v 68. minuti, ko je s prostega strela zadel Steven Gerrard. Žoga je šla skozi živi zid, potem ko se je umaknil Ryan Giggs. Gerrard je v prvi enajsterici Liverpoola začel prvič po 6. marcu, ko se je poškodoval prav ob zmagi nad Manchester Unitedom (3:1).

"Chicharito" Fergiejev as iz rokava
Trener Alex Ferguson, ki je tekmo presenetljivo začel brez "prvokategornikov" Nanija, Wayna Rooneyja in Javierja Hernandeza, je nato omenjeno trojico le poslal v igro, kar se mu je kmalu obrestovalo. Mehičan Hernandez, znan pod vzdevkom "Grahek" oziroma "Chicharito", je namreč v 81. minuti poskrbel za izenačenje, potem ko je po podaji s kota z glavo matiral Pepeja Reino.

De Gea preprečil zmago Liverpoola
Malo kasneje je imel na drugi strani izjemno priložnost Dirk Kuyt, vendar je bil David De Gea na mestu. Domači so bili do konca nevarnejši nasprotnik, a je "rdeče vrage" reševal tokrat odlični De Gea. Liverpool je imel terensko premoč - 52:48 v posesti žoge in 8:3 streli v okvir vrat.

"Prostega strela nisem najbolje izvedel, saj sem želel poslati žogo čez živi zid. Vsekakor sem imel nekaj sreče," je priznal Gerrard. "Do zadetka nas niso resno ogrožali, potem pa se je tekma razživela. Neverjetno, kakšen nos za gol ima Hernandez," pa je dejal Ferguson.

Manchester City na vrh lestvice
Remi Uniteda je izkoristil Manchester City, ki se je z zmago nad Aston Villo (4:1) zavihtel na vrh lestvice. Domače je v vodstvo popeljal Mario Balotelli, ki je v 28. minuti s strelom prek glave zatresel mrežo gostov. Na 2:0 je v 47. minuti povišal Adam Johnson, potem ko je po podaji Yaya Toureja ušel gostujoči obrambi, nato pa s strelom za desno vratnico matiral Shaya Givena. Malo kasneje je Vincenty Kompany po podaji s kota še tretjič zatresel mrežo Aston Ville, s čimer je bil zmagovalec praktično odločen.

Chelsea gladko opravil z Evertonom
Tudi tretjeuvrščeni Chelsea je zanesljivo zmagal. Na Stamford Bridgeu je s 3:1 padel Everton. Daniel Sturridge in John Terry sta Tima Howarda premagala z glavo, medtem ko je Ramires podstavil nogo po predložku Juana Mate. Častni zadetek za goste je prispeval Apostolos Vellios.

Van Persie priboril tri točke Arsenalu
Arsenal
je z 2:1 strl Sunderland. Prvi zadetek je že po 30 sekundah prispeval kapetan "topničarjev" Robin van Persie, ki je izkoristil podajo Gervinha. Seb Larsson je v 31. minuti izenačil s prostega strela, nato pa je za popoln izkupiček domačih poskrbel van Persie, ki je v 83. minuti prav tako s prostega strela žogo poslal čez živi zid v mrežo.

Ameobi rešil Newcastle
Newcastle
poleg Manchester Cityja in Manchester Uniteda še naprej ostaja edino neporaženo moštvo. Za to je tokrat poskrbel Shola Ameobi, ki je v 86. minuti "srakam" priboril remi (2:2) na obračunu s Tottenhamom.