Kapetan Manchester Cityja Vincent Kompany je lovoriko za naslov angleškega prvaka dvignil visoko v zrak. Foto: Reuters
Sergio Aguero
Sergio Aguero je v 94. minuti Cityjeve navijače popeljal v nebesa. Foto: Reuters
Alex Ferguson
Menedžer Manchester Uniteda Alex Ferguson je po zadnjem sodnikovem žvižgu v Sunderlandu takole pospremil zmago svojih varovancev. Takrat je bil izid na Etihadu še 2:2, prvaki pa bi v tem primeru postali rdeči vragi. Foto: Reuters
Manchester City - QPR
Še v 90. minuti so bili nogometaši Manchester Cityja dva zadetka oddaljeni od naslova angleškega prvaka. Foto: Reuters
Pablo Zabaleta
Pablo Zabaleta je v 39. minuti zadel za vodstvo Manchester Cityja. Foto: Reuters
Liam Gallagher
Duška si je po zadnjem sodnikovem žvižgu dal tudi nekdanji pevec popularne britanske glasbene skupine Oasis, Liam Gallagher, sicer strasten navijač Manchester Cityja. Foto: Reuters

Rdeči vragi so potrebovali veliko uslugo QPR-ja, ki se je v prvem polčasu znašel v zaostanku, nato pa v nadaljevanju celo povedel z 1:2. Za nameček je bil v 55. minuti izključen še gostujoči vezist Joey Barton.

City je bil izrazito boljši tekmec, varovanci Roberta Mancinija so na vrata QPR-ja sprožili kar 44 strelov (15 v okvir vrat), izvedli so 19 predložkov iz kota, žogo so imeli v svoji posesti 81 odstotkov igralnega časa. Zato pa so bili Londončani učinkovitejši - na vrata Joeja Harta so ustrelili trikrat in dvakrat zadeli.

Zabaleta le zatresel mrežo
Nogometaši Manchester Cityja so se dalj časa mučili z Londončani, ki so se odlično branili, pred kazenskim prostorom in znotraj njega gostiteljem niso puščali manevrskega prostora, ponudila se jim je celo izredno lepa priložnost, ki jo je s strelom v naročje Joeja Harta zapravil Djibril Cisse. Sinjemodri so poskušali zlasti po krilih, kjer sta se borila predvsem Sergio Aguero in Carlos Tevez, zadetek pa je dosegel nepričakovani junak Pablo Zabaleta. V 39. minuti je Argentinec znotraj kazenskega prostora silovito sprožil, vratarju QPR-ja Paddyju Kennyju pa je žoga spolzela med prsti in se od desne vratnice odbila v mrežo.

Barton popolnoma izgubil živce
Drugi polčas se je za gostitelje začel katastrofalno, že v tretji minuti nadaljevanja so Londončani izenačili. Napako je v obrambi storil Joleon Lescott, ki je z glavo v ogenj poslal Cisseja, ta pa je hladnokrvno zaključil za 1:1. Za niz spornih trenutkov je nato poskrbel vezist QPR-ja Joey Barton, ki si je zaradi udarca s komolcem Teveza prislužil izključitev, nato je na poti z igrišča še popolnoma izgubil živce in brcnil Aguera, nato pa s čelom udaril še Vincenta Kompanyja.

Mackie ohladil Etihad
Ko je že kazalo, da Cityjevo delo ne bi moglo biti lažje, je Jamie Mackie poskrbel za hladen 'tuš'. Po vnovični napaki v obrambi je z glavo mojstrsko ugnal Harta in zadel za 1:2. City je bil v šoku, nogometašem se nikakor ni uspelo zbrati, neprestano so napadali po desni strani in v kazenski prostor pošiljali visoke podaje, ki so jih gostujoči osrednji branilci, zlasti Anton Ferdinand, zlahka izbijali izpred vrat. Mancini je v 69. minuti Garetha Barryja zamenjal z Edinom Džekom, dobrih pet minut pozneje pa je v igro namesto Teveza vstopil še Mario Balotelli. City je šel na vse ali nič ...

Infarktna končnica za veliko slavje
Glavni sodnik Mike Dean je tekmo, zlasti zaradi Bartonovega izpada, podaljšal za pet minut, v drugi minuti dodatka pa so gostitelji izid izenačili, ko je iz neposredne bližine z glavo mrežo zatresel Džeko. Tekma v Sunderlandu se je medtem končala, United je bil teoretično prvak, nato pa je sledil zadetek, ki je spremenil pot slovite lovorike. Aguero je v kazenskem prostoru odigral dvojno podajo z Balotellijem, nato pa neubranljivo zadel za naslov angleškega prvaka!

Pirova zmaga rdečih vragov
Varovanci Alexa Fergusona se bodo tako morali zadovoljiti z drugim mestom. Še nekaj krogov nazaj so imeli na vrhu osem točk naskoka pred mestnim tekmecem, ki pa je zelo hitro skopnela, ključni pa je bil medsebojni obračun na Etihadu, ki so ga po golu Vincenta Kompanyja izgubili z 1:0. Rdeči vragi so Sunderland sicer ugnali z 1:0, a je bila to zgolj pirova zmaga. Edini zadetek je dosegel Wayne Rooney, ki je po predložku z desne strani z glavo zadel iz neposredne bližine. United je bil boljši tekmec, 21-krat so sprožili proti vratom Simona Mignoleta (sedemkrat v okvir vrat), razmerje v predložkih iz kota je bilo 9:1 za goste.