Remi Garde je pred zelo zahtevno nalogo, saj ima Aston Villa le štiri točke. Foto: EPA
Jordan Ayew
Jordan Ayew je dosegel edini zadetek za Aston Villo na White Hart Lanu. Foto: Reuters
Harry Kane
Napadalec Harry Kane je potrdil zmago Tottenhama, ki se je povzpel na peto mesto. Foto: Reuters

Nekdanji strateg Lyona je nasledil Tima Sherwooda, ki so ga odstavili po šestih zaporednih porazih. Podpisal je triinpolletno pogodbo. Ponedeljkovo tekmo si je ogledal na tribuni White Hart Lana.
Že v 3. minuti je Moussa Dembele ob neodločni obrambi gostov z leve strani prišel pred vrata in poslal žogo med nogama vratarja Brada Guzana v mrežo. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Dele Alli z natančnim strelom s 15 metrov povišal na 2:0.
Rezervist Jordan Ayew je enajst minut pred koncem z roba kazenskega prostora vlil upanje Aston Villi, ki je nato vse sile usmerila v napad. Zmago Tottenhama je po protinapadu potrdil Harry Kane, ki je zabil žogo pod prečko po podaji Erika Lamele z desne strani v 93. minuti.

"Izjemna čast je biti trener kluba s tako bogato in slikovito zgodovino. Sestanki s predsednikom Randyjem Lernerjem in izvršnim direktorjem Tomom Foxom so bili pozitivni, imata ambiciozne načrte za klub, zato sem vznemirjen, da sta se obrnila name," je poudaril 49-letni Garde, ki je za Lyon odigral 146 tekem v francoskem prvenstvu, dosegel je 22 golov.

Leta 1996 je podpisal z Arsenalom, pripeljal ga je Arsene Wenger, ki je takrat začenjal delo pri topničarjih. V sezoni 1997/98 je z Arsenalom osvojil dvojno krono (prvenstvo in pokal FA).