Agim Ibraimi
Agim Ibraimi je spretno izenačil s 35 metrov. Foto: Reuters
Valere Germain
Valere Germain je zrežiral zmago Monaca. Foto: EPA

Prva tekma prejšnji teden se je končala brez zmagovalca (1:1). Škotski prvaki so pred glasnimi navijači povedli v sodnikovem dodatku prvega dela. Abzal Bejsebekov je naredil prekršek v kazenskem prostoru nad Kieranom Tierneyjem. Z enajstih metrov je bil natančen Leigh Griffiths.

Ibraimi kaznoval napako Gordona
V 62. minuti hladna prha za gostitelje. Po dolgi podaji je vratar Craig Gordon zapustil vrata in izbil žogo z glavo okoli 20 metrov izpred svojih vrat. Poslal jo je naravnost do Agima Ibraimija, ki je z levico s 35 metrov mojstrsko lobal čuvaja mreže Celtica in izenačil na 1:1.

Kazahstanci izgubili živce
Vse je že kazalo na podaljšek, ko je Dembele z desne strani prodrl v kazenski prostor, Igor Šitov pa je nespretno podstavil nogo. Prislužil si je drugi rumeni karton in s tem izključitev. Gostom so popustili živci in madžarski sodnik Istvan Kovacs je hitro delil rumene kartone. Dmitri Šomko je prejel drugega in bil prav tako izključen. Dembele je kar sam izvedel najstrožjo kazen, z desnico je poslal vratarja Nenada Erića v napačno smer.

Verbič uspešen s Köbenhavnom
Köbenhavn je že do polčasa odpravil z romunsko Astro (3:0). Benjamin Verbič je igral vso tekmo za danske prvake. Trenčin, ki je v 2. predkrogu izločil Olimpijo, je izpadel v Varšavi. Legia, ki je prvo tekmo na Slovaškem dobila z 1:0, je tokrat uspela priti do remija brez golov.

Germain blestel v kneževini
Monaco je izničil zaostanek (1:2) proti Fenerbahčeju in se z zmago s 3:1 prebil v 4. predkrog. Ekipa iz kneževine je začela sanjsko, v 3. minuti je Ozan Tufan izgubil žogo na sre4dini igrišča, Radamel Falcao je na desni strani zaposlil napadalca Valereja Germaina, ki je zatresel mrežo. V 18. minuti je prekršek v kazenskem prostoru naredil Hasan Ali Kaldirim, z bele točke pa je na 2:0 povišal Falcao.

V 54. minuti je Emmanuel Emenike znižal na 2:1 z bližine in napovedal napet zaključek. Odločitev je padla v 65. minuti, ko je Nabil Dirar z glavo zaposlil sijajnega Germaina, ki je z volejem poslal žogo pod prečko.
Žreb zadnjega predkroga Lige prvakov bo v petek. Poraženci so se uvrstili v 4. predkrog Evropske lige.