Mario Gomez je s 15 goli na vrhu lestvice strelcev nemškega prvenstva. Foto: Reuters
Christian Gentner
Christian Gentner je popeljal Stuttgart v vodstvo, kar pa je bilo na koncu premalo. Foto: EPA
Bayern
Nogometaši Bayerna so blizu naslova jesenskega prvaka. Foto: EPA
Jürgen Klopp
Trener Borussie Dortmund Jürgen Klopp je po tekmi s Kaiserslauternom tolažil Roberta Lewandowskega. Foto: EPA

Pred zadnjim krogom jesenskega dela nemškega prvenstva imajo tri točke naskoka pred Borussio iz Dortmunda in Schalkejem, imajo pa tudi daleč najboljšo razliko v zadetkih. V petek na Allianz Areno prihaja Köln, ki je tokrat s 4:0 odpravil Freiburg. V Dortmundu je Kaiserslautern senzacionalno prišel do točke (1:1), Augsburg pa je presenetljivo premagal Borussio iz Mönchengladbacha z 1:0.

Bavarci hitro izničili vodstvo gostiteljev
Bayern je na razprodani Mercedes Benz Areni v derbiju juga takoj pritisnil. V 3. minuti je Daniel van Buyten zadel zunanji del mreže, dve minuti zatem pa se je Gomez, ki je med letoma 2003 in 2009 dosegel kar 63 zadetkov za Stuttgart, z drsečim štartom zgrešil žogo, ko je imel po podaji Arjena Robbna pred seboj prazno mrežo. Kazen je prišla v naslednjem napadu. Martin Harnik je z glavo podal do Christiana Gentnerja, ki je z močnim strelom z levico matiral Manuela Neuerja. Gomez je v 13. minuti popravil napako, ko je po podaji Rafinhe z leve strani mojstrsko izenačil z levo nogo.

Velika neumnost Molinara prevesila tehtnico
Ključni trenutek srečanja se je zgodil v 29. minuti, ko je Cristian Molinaro še drugič na tekmi pokosil Robbna in sodnik Manuel Gräfe mu je upravičeno pokazal drugi rumeni karton. V drugem polčasu je Bayern silovito pritisnil in v 57. minuti je Gomez zadel z desnico po podaji Philippa Lahma. To je bil že njegov 15. gol v letošnji sezoni Bundeslige. 20 minut pred koncem je trener gostiteljev Bruno Labbadia zaigral na vse ali nič, vstopila sta napadalca Cacau in Pavel Pogrebnjak. V zadnjih minutah sta imela priložnost, da bi izkoristila zmedo v obrambi Bayerna, a nista bila najbolj spretna. Bavarci so večino drugega dela držali žogo v svoji posesti in prišli do izjemno pomembne zmage na težkem gostovanju, kjer med letoma 2005 in 2010 niso zmagali. Jupp Heynckes je med tednom v Manchestru odpočil vse nosilce igre, ki so bili tokrat zelo sveži.

Rumeno-črni kar trikrat v okvir vrat
V Dortmundu so prvaki doživeli drugi šok v tem tednu. V torek jih je Marseille izločil iz vseh evropskih tekmovanj, a vseeno ni nihče pričakoval, da bi lahko Kaisersluatern prišel do remija. Prvaki so začeli odločno, v 14. minuti je prečka preprečila pravi evorgol Roberta Lewandowskega po poskusu škarjic. V 27. minuti je Šindži Kagava le kronal premoč rumeno-črnih s strelom z roba kazenskega prostora po podaji Kevina Grosskreutza.

Po uri igri so gostje izenačili, Christian Tiffert je s sredine igrišča podal v kazenski prostor, Lukasz Piszczek je z glavo nespretno odbil žogo naravnost na nogo Olcaya Sahana, ki je z izjemnim volejem z levico zatresel malo mrežico. V zadnjih 20 minutah je Dortmund silovito pritisnil, Mats Hummels je po z glavo stresel vratnico, Lewandowski je popolnoma sam pred golom streljal naravnost v vratarja Kevinna Trapa. Vstopil je tudi veliki up nemškega nogometa Mario Götze, ki je s silovitim strelom z 20 metrov zadel prečko.

Podolski v fenomenalni formi
Köln je v soboto s 4:0 odpravil Freiburg in se povzpel na 10. mesto. Dva zadetka sta dosegla Christian Clemens (za 3:0 je zadel direktno iz kota) in Lukas Podolski, ki ga lovi ogromno klubov. Zelo aktualen je prestop v Schalke, ki ima visoke cilje v letošnji sezoni. Za Köln je Mišo Brečko odigral vseh 90 minut, Milivoje Novaković pa je blizu vrnitve. Morda bi lahko že v petek v Münchnu sedel na klopi. Köln ima novo možnost za točke že v torek, ko bo v preloženi tekmi gostil Mainz.