Kapetan Miran Srebrnič je takole še četrtič dvignil pokal za naslov državnih prvakov. Foto: RTV SLO
Nogometaši Hita Gorice
Kam bo vodila pot Goričane po novem naslovu? Foto: RTV SLO
Gorazd Gorinšek
Gorazd Gorinšek je dosegel prvi gol za Dravo. Foto: RTV SLO

Goričani so za tretji zaporedni naslov potrebovali remi, vendar so z zanesljivo igro osvojili vse 3 točke. Najboljši strelec lige Miran Burgič (24 golov) je po podaji Enesa Demiroviča s strelom z 12 metrov zadel spodnji kot nemočnega vratarja Janka Šribarja. V 37. minuti bi se skoraj zatresla domača mreža. Marko Šuler je tvegano podal proti vratarju Vasji Simčiču, ki pa je ravno takrat zapustil vrata. Še pred golovo črto je Šuler preprečil avtogol.

Srebrnič sodeloval pri vseh naslovih
V 2. polčasu je po podaji Valterja Birse z leve strani z volejem zadel Demirovič. Milan Srebrnič je po podaji Jake Šabca z glavo povišal na 3:0. Piko na i je po lepi kombinaciji z Gzimom Rexhajem postavil rezervist Jani Šturm. Po koncu tekme se je začelo veliko slavje v športnem parku, kapetan Srebrnič je že četrtič dvignil pokal.

Pirova zmaga Domžal
Domžalčani so z 2:0 ugnali Maribor in bodo igrali v Pokalu Uefa, kjer bo nastopal tudi pokalni prvak Koper. Še pred odmorom je Tim Lo Duca silovito krenil po levi strani, prišel sam pred gol in z lepim strelom premagal Marka Pridigarja, a je na golovi črti žogo odbil Leon Ragolič. Kot je izvedel Juninho najvišje pa je skočil Branko Ilič in z glavo žogo zabil v mrežo. Nikola Nikezič je v nadaljevanju zapravil kar štiri priložnosti, a je bil bolj natančen Luka Žinko, ki je izkoristil podajo Juninha iz kota.

Kremenovič blestel v Črnomlju
Koprčani so gladko zmagali v Beli krajini (0:3). V 38. minuti je Saša Jakomin našel Darka Kremenoviča, ki je zadel v polno. Isti igralec je pet minut zatem izkoristil podajo Edina Šečiča in povišal na 2:0. 20 minut pred koncem je veliko napako napravil domači vratar Boban Savič, žoga je prišla do Simona Gregoriča, ki je z lobom zapečatil usodo Črnomaljcev.

Ptujčani kronali odlično sezono
Drava je z 2:0 premagala Nafto. Trener gostiteljev Milko Djurovski je tekmo začel brez Mladena Dabanoviča, Roka Kronavetra in Lucasa Horvata. Ptujčani so povedli v zadnji minuti prvega polčasa, ko je po predložku v kazenski prostor Nafte najvišje skočil Gorazd Gorinšek in z glavo matiral vratarja Stanislava Kuzmo. V drugem polčasu je vstopil Kronaveter, ki je potrdil zmago Drave. Gostitelji se veselijo končnega 5. mesta.

Žeželj malce razvedril Ajdovce
Primorje je slabo sezono sklenilo z zmago v Celju z 1:0. V 67. minuti je po prostem strelu z roba kazenskega prostora Dražen Žeželj s precej sreče ukanil vratarja Jerneja Sušnika. V 79. minuti bi Žeželj lahko povišal na 2:0, toda 19-letni Sušnik, ki je debitiral v 1. ligi, je odlično posredoval.

Factor novi prvoligaš
Iz lige je izpadel Rudar, Bela krajina pa se bo v dodatnih tekmah pomerila z Dravinjo, ki je zasedla 2. mesto v drugi ligi (prva tekma bo 7. junija v Slovenskih Konjicah, povratna pa 11. junija v Črnomlju). Prav v zadnjem krogu je Dravinja na domačem igrišču izgubila s Factorjem z 1:2. Ljubljančani so z zmago postali novi prvoligaši.