Slavje igralcev Bayerja nad slovitim Bayernom. Foto: Reuters
Stefan Kiessling, Manuel Neuer
Manuel Neuer se je izkazal s fantastično obrambo. Foto: Reuters
Šindži Kagava in Jakub Blaszczykowski
Šindži Kagava in Jakub Blaszczykowski sta zrežirala novo zmago Borussie iz Dortmunda. Foto: Reuters

Bavarci, pri katerih je zaradi manjše poškodbe Franck Ribery tekmo začel na klopi, so bili podjetnejši. Arjen Robben se je v 14. minuti otresel dveh branilcev, strel Nizozemca pa je odbil vratar Bernd Leno. Robben, ki je tokrat igral na levi strani, je v nadaljevanju lepo našel Maria Gomeza. Z 18 zadetki vodilni strelec Bundeslige je obšel Lena, a je zadetek na golovi črti preprečil Manuel Friedrich. Robben je bil blizu zadetka na začetku drugega polčasa, ko je njegov močan strel ustavil vratar Bayerja.

Kiessing izkoristil zmedo Bavarcev
Številne zamujene priložnosti 22-kratnih nemških prvakov je kaznoval Stefan Kiessling. Nemški reprezentant je 11 minut pred koncem izkoristil zmedo v kazenskem prostoru gostov iz Münchna. Eren Derdiyok je rešil žogo tik pred črto in jo podal do osamljenega Kiesslinga, ki je le še podstavil nogo in zatresel prazno mrežo. Manuel Neuer je ob predložku Gonzala Castra z desne strani zletel v prazno, kar je izkoristil Derdiyok in podal v sredino.

Bayern je vse moči usmeril v napad, kar je v 90. minuti po podaji Castra v hitrem protinapadu izkoristil 20-letni Karim Bellarabi in s svojim prvencem v Bundesligi postavil končni izid. Trener Bayerja Robin Dutt je v šestem poskusu le slavil proti Bayernu, ki za vodilno Borussio zaostaja že sedem točk.

Kagava dosegel zmagoviti gol
Borussia je z osmo zaporedno zmago dosegla klubski rekord. Branilce naslova je v vodstvo popeljal Jakub Blaszczykowski. Izenačil je nekdanji igralec Borussie Mohamed Zidan, tri minute pozneje pa je japonski reprezentant Šindži Kagava poskrbel, da je zmaga ostala doma.

Brečko podal za gol Podolskega
Borussia M'gladbach ni izkoristila poraza Bayerna in ostaja tretja. Z 1:0 jo je ugnal Nürnberg. Köln je brez poškodovanega Milivoja Novakovića remiziral s Hoffenheimom (1:1). Mišo Brečko je igral vso tekmo in se izkazal s podajo za zadetek. Slovenski reprezentančni branilec je podal z desne, Lukas Podolski pa je bil uspešen z glavo.

23. krog:
BAYER LEVERKUSEN
- BAYERN 2:0 (0:0)
Kiessling 79., Bellarabi 90.

Bayer Leverkusen:
Leno, Schwaab, Friedrich (46./Derdiyok), Toprak, Kadlec, L. Bender, Reinartz, Castro, Renato Augusto (89./Rolfes), Schürrle (82./Ballarabi), Kiessling.

Bayern: Neuer, Rafinha, Boateng, Badstuber, Lahm, Luiz Gustavo, Alaba, Müller (82./Petersen), Kroos (74./Olić), Robben, Gomez (61./Ribery).

Sodnik: Manuel Gräfe

FREIBURG - SCHALKE 2:1 (1:0)
Freis 18., Caligiuri 66.; Pukki 72.

HERTHA - WERDER 1:0 (0:0)
Rukavytsya 62.

HAMBURGER SV - STUTTGART 0:4 (0:2)
Ibišević 23., Kuzmanović 31./11-m, 47./11-m, Harnik 90.
RK: Guerrero 54./Hamburger

KAISERSLAUTERN - WOLFSBURG 0:0

HANNOVER - AUGSBURG 2:2 (1:1)
Haggui 33., Diouf 69.; Bellinghausen 12., Callsen-Bracker 89./11-m

BORUSSIA (D) - MAINZ 2:1 (1:0)
Blaszczykowski 26., Kagava 77.; Zidan 74.

Borussia Dortmund:
Weidenfeller, Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer, S. Bender, Gündogan, Blaszczykowski (72./Perišić), Kagava (80./da Silva), Grosskreutz (90./Owomoyela), Lewandowski.

Mainz: Wetklo, Zabavnik, Bungert, Noveski, Fathi (59./Szalai), Polanski (59./Baumgartlinger), Caligiuri, Soto, N. Müller, Choupo-Moting (80./Ujah), Zidan.

Sodnik: Peter Gagelmann

NÜRNBERG - BORUSSIA (M) 1:0 (0:0)
Bunjaku 87.

HOFFENHEIM - KÖLN 1:1 (1:0)
Compper 33.; Podolski 81.
Brečko je igral vso tekmo, Novakovića (oba Köln) pa zaradi poškodbe ni bilo v moštvu.

BORUSSIA DORTM. 24 17 4 3 52:16 55
BAYERN 24 15 3 6 51:16 48
BORUSSIA (M) 24 14 5 5 37:15 47
SCHALKE 24 14 2 8 51:32 44
BAYER (L) 24 11 7 6 36:29 40
WERDER 24 10 6 8 37:38 36
HANNOVER 24 8 11 5 30:32 35
STUTTGART 24 9 5 10 41:33 32