Wayne Rooney je dobil velik aplavz s tribun ob odhodu z zelenice. Foto: Reuters
Navijači na Old Traffordu niso pozabili Rooneyja. Foto: Reuters
David Luiz
David Luiz je bil izključen tri minute pred koncem. Foto: Reuters

Izbranci Joseja Mourinha nadaljujejo odlični štart v novo sezono, zbrali so že 13 točk. Prav v sodnikovem dodatku so zadeli še četrtič in imajo zdaj razliko v zadetkih 16:2, enako ima tudi Manchester City, ki je v soboto napolnil mrežo Watforda (0:6).
Evrogol Valencie
Že v 4. minuti je Nemanja Matić z leve strani podal na rob kazenskega prostora, kjer je Antonio Valencia z izjemnim strelom z desnico poslal žogo pod prečko. Pravi evrogol za vodstvo rdečih vragov. Najlepšo priložnost za izenačenje je imel Rooney, ki je v 21. minuti malce zgrešil vrata.
Velik aplavz za Rooneyja
V 82. minuti je Rooney zapustil zelenico in prejel stoječe ovacije s tribun. Navijači Manchester Uniteda niso pozabili pozdraviti najboljšega strelca v zgodovini kluba. 31-letni Rooney je med letoma 2004 in 2017 v vseh tekmovanjih dosegel kar 253 golov, štiri več od Bobbyja Charltona. V Premier ligi ni zatresel le še mreže rdečih vragov, proti vsem drugim klubom je bil uspešen.
Everton popustil v zaključku tekme
Sedem minut pred koncem je Romelu Lukaku lepo zaposlil Henrika Mhitarjana, ki je povišal na 2:0. Lukaku, ki je 10. julija zapustil Everton in okrepil Manchester United, jo je zagodel nekdanjim soigralcem v predzadnji minuti, ko je najprej slabo izvedel prosti strel, nato pa iz bližine zadel za 3:0, žogo mu je z glavo podal Jesse Lingard.
V 92. minuti je Morgana Schneiderlina v kazenskem prostoru žoga zadela v roko. Sodnik Andre Marriner je dosodil najstrožjo kazen - zelo sporna odločitev, ki pa ni vplivala na končni razplet. Z bele točke je končni izid postavil Anthony Martial.
"Zelo sem zadovoljen z igro v prve pol ure. Ni lahko prebiti tekmeca, ki se brani s petimi branilci. Mislim, da je bila to naša najboljša predstava v letošnji sezoni. V drugem polčasu smo izgubili nadzor nad srečanjem. Končni izid je previsok, Everton si ni zaslužil tako visokega poraza," je poudaril Mourinho.
Arsenal bližje zmagi na derbiju
Londonski derbi med Chelseajem in Arsenalom se je končal brez zadetkov. Topničarji so osvojili prvo točko na Stamford Bridgeu v zadnjih šestih sezonah, ni pa veliko manjkalo, da bi odnesli tudi vse tri.
Danny Welbeck je po četrt ure zapravil lepo priložnost z glavo. Najbolj vroče je bilo tri minute pred odmorom, ko je Aaron Ramsey po lepem prodoru zadel vratnico, Alexandre Lacazette pa je odbito žogo poslal precej čez vrata s petih metrov.
V 76. minuti je Shkodran Mustafi po podaji iz prostega strela z glavo zatresel mrežo, vendar je bil v prepovedanem položaju. Aktualni prvaki so tekmo končali le z deseterico, saj je David Luiz tri minute pred koncem z grobim štartom pokosil Seada Kolašinaca in prejel rdeči karton.