Pep Guardiola je v trenerski karieri na klopi Barcelone in Bayerna osvojil 21 lovorik. V prvi sezoni pri Manchester Cityju bo ostal praznih rok. Foto: Reuters

Če si pri tako velikem klubu v takšnem položaju, kakršen je moj, te odpustijo. Če pri Barceloni ali Bayernu ne zmaguješ, letiš iz kluba. Tukaj imam popravni izpit, in storil bom vse, da bomo naslednjo sezono boljši.

Pep Guardiola
Manchester City
Uspešnejša od moške je bila letos ženska članska ekipa Manchester Cityja, ki je prejšnji konec tedna dobila finale FA-pokala na Wembleyju proti Birmingham Cityju (4:1). Foto: Reuters

Guardiola, ki je z Barcelono osvojil praktično vse, kar se v klubskem nogometu osvojiti da, zbiranje lovorik pa je nato nadaljeval še v Münchnu, v svoji krstni sezoni na Otoku v vitrine ne bo pospravil nobene trofeje. Iz Lige prvakov je s Cityjem izpadel v osmini finala, v FA-pokalu je obstal na zadnji oviri pred finalom, v ligaškem pokalu se je poslovil v 4. krogu.

Za nameček si njegovi varovanci še vedno niso zagotovili uvrstitve med najboljše štiri ekipe Premier lige. Za to morajo po torkovi zmagi nad West Bromwichem (3:1) osvojiti še vsaj točko v nedeljo na zadnji tekmi na gostovanju pri Watfordu.

Pri Cityju ima 'popravni izpit'
Guardiola je na klopi Manchester Cityja nasledil Manuela Pellegrinija. Navijači so bili vzhičeni, prepričani so bili, da se obeta novo uspešno obdobje Cityja, a v prvi sezoni so zdaj bridko razočarani. "Če si pri tako velikem klubu v takšnem položaju, kakršen je moj, te odpustijo. Če pri Barceloni ali Bayernu ne zmaguješ, letiš iz kluba. Tukaj imam popravni izpit, in storil bom vse, da bomo naslednjo sezono boljši," je dejal Guardiola, ki je z Barcelono med letoma 2008 in 2012 osvojil kar 14 lovorik.

Petouvrščeni Arsenal, ki je v torek z 2:0 premagal Sunderland, bo v zadnjem krogu gostil Everton, medtem ko bo Liverpool, ki ima točko več kot topničarji, na Anfieldu pričakal že odpisani Middlesbrough.
Zdaj je že jasno, da bo Manchester United sezono končal na šestem mestu, si pa lahko zagotovi Ligo prvakov z zmago v finalu Evropske lige, v katerem se bo prihodnjo sredo v Stockholmu pomeril z Ajaxom.