Antonio Conte se je drugič v štirih dneh znašel na rokah svojih varovancev. Zelo verjetno se bo tudi v nedeljo na zadnji prvenstveni tekmi proti Sunderlandu. Foto: Reuters
Cesc Fabregas
Cesc Fabregas je devet minut po vstopu v igro odločil tekmo. Foto: Reuters
John Terry
John Terry je član Chelseaja od leta 1995, ko je imel le 14 let. V nedeljo se bo veselil že petega naslova angleškega prvaka v zadnjih 12 letih. Foto: Reuters

Modri so že v petek zvečer potrdili šesti naslov z zmago na gostovanju pri West Bromwichu (0:1). Antonio Conte je zelo premešal začetno postavo. Le Cesar Azpilicueta in Eden Hazard sta ostala v enajsterici, v vratih je bil Asmir Begović.

Navijači so prišli na svoj račun v 22. minuti. Po podaji iz kota je najvišje skočil Kurt Zouma, v gneči pred vrati Watforda pa je John Terry z bližine zabil žogo v mrežo. Legendarni branilec bo po koncu sezone zapustil Stamford Bridge. To je bil že stoti gol Chelseaja v vseh tekmovanjih v letošnji sezoni.

Dve minuti zatem je skušal Terry z glavo vrniti žogo proti vratarju Begoviću, vendar je to storil zelo slabo, pritekel je Etienne Capoue in z glavo potisnil žogo v mrežo. Devet minut pred odmorom je Azpilicueta zadel z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora za 2:1.

Michy Batshuayi, ki je v petek potrdil naslov za Chelsea, je povišal na 3:1 na začetku drugega dela. V 51. minuti je Daryl Janmaat po izjemnem prodoru po levi strani premešal obrambo gostiteljev in matiral Begovića. Četrt ure pred koncem je rezervist Stefano Okaka z desetih metrov celo izenačil ob zmedeni obrambi modrih.

Odločitev je padla dve minuti pred koncem, ko je Willian na roba kazenskega prostora zaposlil Fabregasa. Španec, ki je vstopil šele v 79. minuti, je z natančnim strelom z desno onogo postavil končni izid. V sodnikovem dodatku je bil izključen Sebastian Prodl, prejel je drugi rumeni karton zaradi spotikanja.

Conte želi še rekordno 30. prvenstveno zmago
Po koncu tekme se je Conte znova znašel na rokah svojih varovancev. Slavje z navijači se bo nadaljevalo v nedeljo, ko v zadnjem krogu prihaja odpisani Sunderland. Po koncu tekme bo podelitev prestižnega pokala.

"Odločil sem se, da priložnost dobijo tudi mladi fantje. Zelo sem zadovoljen z njihovo predstavo. Naredil sem kar devet zamenjav, vseeno pa smo zmagali. V nedeljo želimo zmagati še 30. tekmo v prvenstvu, to ni uspelo še nobeni ekipi. Vedno je prvi cilj sezone prvenstvena lovorika," je pojasnil Conte, ki še ne razmišlja o finalu Pokala FA na Wembleyju proti Arsenalu naslednjo soboto.