Napadalec Andre Hahn je poskrbel za preložitev odločitve o naslovu nemškega prvaka. Foto: EPA
Thomas Müller
Thomas Müller se je veselil 20. zadetka v letošnji sezoni, a to ni bilo dovolj za četrti zaporedni naslov. Foto: EPA
Mats Hummels
Mats Hummels je slišal številne žvižge s tribun stadiona Westfalen. V četrtek je branilec sporočil, da želi že poleti zaigrati za Bayern. Veljavno pogodbo z Dortmundčani ima do junija 2017. Foto: EPA
Julian Brandt
Julian Brandt (levo) je v izjemni formi, zadel je že na šesti zaporedni tekmi Bundeslige. Foto: EPA
Claudio Pizarro
Veteran Claudio Pizarro je bil neustavljiv za obrambo Stuttgarta. Werder je osvojil tri izjemno pomembne točke v boju za naslov. Foto: EPA
Bayern bo moral na naslov še malce počakati

Pep Guardiola se je odločil, da bo pred povratno tekmo polfinala Lige prvakov proti madridskemu Atleticu namenil počitek večini nosilcev igre, ki bodo na zelenici v torek zvečer.
Kapetan Philipp Lahm, Arturo Vidal in najboljši strelec Bundeslige Robert Lewandowski so vso tekmo sedeli na klopi. Thiago, David Alaba in Douglas Costa pa so vstopili v zadnje pol ure, a jim ni uspelo spremeniti poteka srečanja.

V obrambi je začel Jerome Boateng, ki ni igral vse od poškodbe sredi januarja v Hamburgu. Na sredini igrišča so presenetljivo začeli Rafinha, Sebastian Rode, Joshua Kimmich in Juan Bernat.

Müller hitro poskrbel za vodstvo
V zelo dobrem vzdušju pred 75.000 gledalci so Bavarci začeli sanjsko. V 6. minuti je Kimmich podal iz kota. Thomas Müller je z desetih metrov streljal z glavo, pred Yannom Sommerjem je Serdar Tasci skušal priti do žoge in je ravno toliko zmotil vratarja Gladbacha, da je žoga končala za njegovim hrbtom. V 17. minuti je imel veliko priložnost Andre Hahn, vendar je njegov strel z glavo odbil Manuel Neuer. Do konca polčasa je ritem precej padel.

Hahn kaznoval preveč ležerno igro Bavarcev
Tudi v drugem polčasu so gostitelji skušali nadzorovati potek igre, a pravih priložnosti si niso priigrali. V 69. minuti je rezervist Patrick Herrmann z leve strani podal pred vrata, kjer je bil Hahn z drsečim štartom za las prekratek. Tri minute zatem je Lars Stindl lepo našel Hahna, ki je prišel do žoge pred Medhijem Benatio in jo s 14 metrov z desnico poslal v mrežo. Sklepni pritisk Bavarcev je bil jalov.

Visoka zmaga Borussie ob glasnih žvižgih za Hummelsa
Prihodnjo soboto Bayern gostuje v Ingolstadtu. Borussia iz Dortmunda je s 5:1 odpravila Wolfsburg. Vse je bilo odločeno že po desetih minutah, ko sta zadela Šindži Kagava in Adrian Ramos. V 69. minuti je vstopil Pierre-Emerick Aubameyang in dvakrat zadel z glavo. Gostje so delovali kot razbita vojska.

Kapetan Mats Hummels je v četrtek vodstvu kluba sporočil, da želi poleti oditi k Bayernu. Navijači so mu ob vsakem dotiku žoge namenili glasne žvižge.
Kampl z Bayerjem naslednjo sezono v Ligi prvakov
Bayer si je v Leverkusnu zagotovil neposredno vstopnico za Ligo prvakov v naslednji sezoni. "Farmacevti" so ugnali Hertho iz Berlina z 2:1 in bodo končali na tretjem mestu. Že v 2. minuti je zadel sijajni napadalec Julian Brandt, ki se je na šestč zaporedni tekmi Bundeslige vpisal med strelce. Po četrt ure igre je na 2:0 povišal Lars Bender po veliki napaki obrambe Herthe. Pet minut zatem je znižal Vedad Ibišević z glavo. Tudi v drugem polčasu je bil Bayer boljši tekmec in je bil bližje povišanje vodstva, kot pa Hertha točki. Kevin Kampl je odigral vseh 90 minut za gostitelje.