Lukas Podolski in Milivoje Novaković sta pod vodstvom Franka Schaferja že v prvem tednu prikazala pravi obraz. Foto: EPA
Martin Demichelis in Mario Gomez
Martin Demichelis in Mario Gomez sta dosegla prva dva gola za Bayern. Foto: EPA
Theofanis Gekas
Najboljši strelec Bundeslige Theofanis Gekas (9 golov) je Eintrachtu zagotovil zmago na vročem stadionu Millerntor. Foto: EPA
Lucas Barrios
Lucas Barrios je zapečatil usodo Mainza, ki je izgubil vodstvo na prvenstveni lestvici. Foto: EPA

Nekdanji pomočnik Solda Frank Schaefer je v tem tednu preporodil ekipo in bo tudi na naslednjih tekmah ostal na klopi. Menedžer Michael Meier je poudaril, da ni nobenega razloga za iskanje novega trenerja. V torek so "kozlički" v 2. krogu nemškega pokala s 3:0 odpravili 1860 München. Blestela sta Novakovič in Lukas Podolski, ki sta bila tudi tokrat neustavljiva. "Nova" je dosegel prvi hat-trick v nemškem prvenstvu, v letošnji sezoni je prispeval štiri gole, kar je le dva manj kot lani.

Štirje goli že v prve pol ure
Gostitelji so povedli v 11. minuti. Podolski je podal z desne strani, branilec Hamburga Heiko Westermann je v kazenskem prostoru žogo z glavo podaljšal na drugo vratnico, kjer si je Novakovič popolnoma neoviran zaustavil žogo in jo z bližine potisnil v mrežo. Gostje so hitro odgovorili. Piotr Trochowski je po četrt ure podal iz kota, Joris Mathijsen je streljal z glavo, Mišo Brečko je še uspel odbiti žogo, a je pritekel Mladen Petrić in izid poravnal. Le devet minut zatem je Gojko Kačar podal v prazen prostor, Heung Min Son je z lobom ukanil vratarja Mira Varvodića in nato potisnil žogo v nebranjeno mrežo. Köln se je vrnil po pol ure igre, ko je Podolski zaposlil Novakoviča. Slovenski reprezentant je z desnico izid poravnal (2:2).

Slovenska naveza zrežirala zmagoviti gol
V 79. minuti je razpoloženi "Poldi" zadel za 3:2, a je bil v prepovedanem položaju. Pet minut zatem je Brečko z desne strani potegnil v kazenski prostor, v sredini je sijajno zaposlil Novakoviča, ki je s šestih metrov z desno nogo zlahka matiral Jaroslava Drobnyja. V zadnji minuti je Schaefer Novakoviča zamenjal s Kevinom Pezzonijem in 50.000 gledalcev mu je namenilo aplavz na odprti sceni. To je prva zmaga zmaga Kölna po 12. septembru, ko je z 1:0 premagal St. Pauli.
Odpisani Demichelis načel mrežo Freiburga
Bayern je že v petek zvečer ugnal Freiburg s 4:2. Bavarci so tudi brez Arjena Robbna, Francka Riberyja, Marka van Bommla, Miroslava Kloseja in Diega Contenta dobili štiri izmed zadnjih petih tekem v vseh treh tekmovanjih. Na ogrevanju je bolečine začutil še branilec Holger Badstuber in Louis van Gaal je v obrambo postavil Martina Demichelisa. Argentinec, ki je že dlje časa na izhodnih vratih, je v 39. minuti po kotu Danijela Pranjića zatresel mrežo z glavo.

Izjemen gol Kroosa
Hrvat je tudi v 61. minuti izvajal kot, v sredini pa je Mario Gomez popolnoma neoviran povišal na 2:0. Rezervistu Stefanu Reisingerju je uspelo znižati, a je razigrani Pranjić sijajno zaposlil Anatolija Timoščuka. V 72. minuti je Ukrajinec z desnico z roba kazenskega prostora matiral Oliverja Baumanna. Deset minut pred koncem je pravi evrogol dosegel Toni Kroos, s 25 metrov je razparal mrežo Freiburga. Rezervist Edson Braafheid je tri minute pred koncem zatresel lastno mrežo.