Lionel Messi je igral znova fantastično in je najbolj zaslužen, da se Barca z Riazorja vrača "brez prask". Foto: Reuters
Pizzi
Pri Deportivu je bil izjemno razigran Pizzi, ki je dvakrat premagal Victorja Valdesa. Foto: EPA
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je v 11. minuti presenetil gostujočega vratarja Sergia Alvareza. Foto: EPA
Iker Casillas, Alberto Contador
Tekmo si je na Santiago Bernabeuu ogledal tudi Alberto Contador. Foto: EPA

Barcelona, ki ima ogromno težav s poškodbami, predvsem v obrambi, je fantastično začela. Že v 3. minuti je po odlični globinski podaji Cesca Fabregasa mrežo zatresel Jordi Alba. V 8. minuti je bilo že 2:0. Sodelovala sta Lionel Messi in Cristiano Tello, ki je med nogama premagal Daniela Aranzubio. Deset minut kasneje je Fabregas s peto žogo prepustil Messiju, ki je z natančnim strelom zadel levi zgornji kot Baska v vratih Deportiva.

Manj kot 20 minut za tem so se domači nogometaši približali na vsega gol zaostanka. Najprej je z bele točke po prekršku, ki pa je bil storjen izven kazenskega prostora, Javierja Mascherana nad Rikijem zadel Pizzi, na 3:2 pa je priključil Alex Bergantinios, ki je po kotu z močnim strelom presenetil nespretnega Victorja Valdesa.

Messi prevesil tehtnico
Še pred koncem prvega polčasa je po novi enkratni globinski podaji Cesca, tokrat z zunanjim delom stopala, z desnico Aranzubio premagal Messi. Dobro minuto po začetku drugega polčasa je Pizzi mojstrsko izvedel prosti strel in zatresel mrežo v zgornjem levem kotu Valdesovih vrat. Za tem je podobno nevarno prosti strel na drugi strani izvedel Messi, a je Argentincu hat-trick preprečila vratnica.
Tretji zadetek je Argentinec po izjemnem slalomu, ko je preigral kar tri gostujoče branilce, dosegel v 77. minuti. Le dve minuti za tem pa je v slogu najboljših napadalcev nespretno Jordi Alba žogo poslal v svojo mrežo. Galicijci so nato močno pritisnili, vendar je Barcina obramba zdržala.

Zanesljiva zmaga Reala
Vrsta Joseja Mourinha ima kar nekaj težav s poškodbami. Razredčena je predvsem obramba, saj so poškodovani kar trije bočni branilci. Tako je na levem bočnem položaju začel kar Michael Essien. V prvi postavi so skupaj zaigrali tudi Kaka, Mesut Özil in Luka Modrić, ki sicer igrajo praktično na istem položaju.

Trenutni španski prvaki so že na samem začetku tekme prevzeli pobudo in ves čas narekovali ritem igre. Nasprotne nogometaše so stisnili pred kazenski prostor in v 11. minuti jim je tudi uspelo izkoristiti premoč na terenu. Po levi je prodrl Gonzalo Higuain, (verjetno) poslal predložek pred nasprotnikova vrata, vendar je žoga zavila, presenetila Sergia Alvareza in končala v mreži. Gol, ki je nekoliko spomnil na zadetek Milana Osterca proti Romuniji.

Tudi v nadaljevanju je Real imel nadzor nad igro. Dve lepi priložnosti je zapravil Cristiano Ronaldo. Portugalec je z glavo meril mimo vrat, z roba kazenskega prostora pa je zadel prečko. V 67. minuti je Gustavo Cabral v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Özila in Ronaldo je zanesljivo zadel z bele točke. Prvi zvezdnik Reala je v belem dresu dosegel 28. zadetek z 11-m, s čimer se je pri Madridčanih izenačil z Michelom, zdajšnjim trenerjem Seville. Več golov je z bele točke dosegel le Hugo Sanchez.