Ciro Immobile je zrežiral preobrat na začetku drugega polčasa. Foto: Reuters
Paulo Dybala
Paulo Dybala je razočaran po koncu tekme. Foto: Reuters
Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne je odločil na rimskem Olimpicu. Pohod Napolija se nadaljuje. Foto: Reuters

Stara dama je bila neporažena kar 57 tekem zapored, od tega 41 v italijanskem prvenstvu. Zadnjič so Torinčani izgubili na domači zelenici proti Udineseju pred 26 meseci. Juventus zdaj zaostaja že pet točk za vodilnim Napolijem, ki še ni oddal točke v letošnji sezoni.

Douglas Costa kronal premoč Juventusa
V prvem polčasu je imel Juventus premoč. V 23. minuti je Sami Khedira streljal z levo nogo z 12 metrov, vratar Lazia Thomas Strakosha je žogo odbil, a jo je Douglas Costa s petih metrov zabil v mrežo. Strakosha je imel veliko dela, v 36. minuti se je izkazal s parado po strelu Khedire z 20 metrov. Minuto zatem je imel Lazio neverjetno srečo. Po poigravanju branilcev je Strakoshi žoga ušla, skušal jo je izbiti pred golovo črto, vendar je pritekel Gonzalo Higuain in podstavil nogo, žoga pa se je z enega metra odbila v prečko.

Immobile hitro zrežiral preobrat
Kazen za vse zapravljene priložnosti je prišla na začetku drugega polčasa. Luis Alberto je v kazenskem prostoru zaposlil Cira Immobileja, ki je rutinirano poslal žogo v malo mrežico. V 54. minuti je Sergej Milinković Savić mojstrsko zaposlil Immobileja, ki je stekel sam proti Gianluigiju Buffonu. Veteran v vratih stare dame je napadalca podrl. Z bele točke je Immobile z desno nogo poslal Buffona v napačno smer. To je bil že njegov enajsti gol v letošnji sezoni in zavihtel se je na vrh lestvice strelcev.

Dybala slabo izvedel najstrožjo kazen
V 65. minuti je vstopil Paulo Dybala. Pritisk gostiteljev je bil vse močnejši. Najprej so bile na vrsti štiri minute sodnikovega dodatka. Rezervist Gil Patric je z iztegnjenima nogama pokosil Federica Bernardeschija, a je vseeno najprej zadel žogo. Sodnik Paolo Silvio Mazzoleni se je posvetoval z videosodnikom, ki se je odločil za najstrožjo kazen. Dybala je v 97. minuti slabo streljal z levo nogo in sijajni Strakosha se je znova izkazal.

"Naredili smo nekaj velikih napak, koncentracija ni bila prava. Pot do naslova je še dolga, a takih spodrsljajev si ne smemo več privoščiti," je bil jezen trener Massimiliano Allegri.
Nova zmaga Napolija
Neapeljčani so na olimpijskem stadionu v Rimu ugnali Romo z 1:0. Odločilni zadetek je dosegel Lorenzo Insigne v 20. minuti. V zaključku srečanje je Roma pritisnila, Federico Fazio in Edin Džeko sta z glavo zadela okvir vrat.