Italijansko nogometno prvenstvo
Leo Štulac je prikazal odlično predstavo proti Juventusu. Foto: EPA
Patrick Cutrone
Mož odločitve Patrick Cutrone je zadel manj kot minuto pred koncem tekme. Cutrone je vstopil s klopi v 84. minuti. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo še vedno čaka na svoj prvenec v dresu Juventusa, medtem ko je Mario Mandžukić še drugo kolo zapored zatresel mrežo. Foto: EPA

Cutrone v 95. minuti potopil Romo; Štulac nevaren proti Juventusu

Milan imel terensko premoč
31. avgust 2018 ob 22:42,
zadnji poseg: 1. september 2018 ob 23:22
Milano - MMC RTV SLO

Nogometaši Milana so v uvodni tekmi 3. kroga italijanskega prvenstva, derbiju na San Siru, z 2:1 premagali Romo. Odločilni zadetek je v 95. minuti zabil Patrick Cutrone. Juventus je vknjižil novo zmago, z 2:1 so premagali Parmo, za katero je odlično igral Slovenec Leo Štulac.

Milan in Roma sta 3. krog odprli že v petek. Kazalo je že, da se bo srečanje v Milanu končalo brez zmagovalca. A nato je Steven Nzonzi pri "čiščenju" žoge iz svoje polovice slabo podal, tako da so žogo prestregli domači.

Gonzalo Higuain je lepo podal v kazenski prostor do vtekajočega Cutroneja, ki je nato z diagonalnim strelom po tleh matiral Robina Olsena. Slavje na tribunah Stadiona Giuseppeja Meazze se je začelo.

Zadetka Kessieja in Fazia, razveljavljen gol Higuaina iz ofsajda
Milan je pred tem povedel v 40. minuti, ko je Franck Kessie na daljši vratnici v mrežo pospravil žogo po predložku Ricarda Rodrigueza z leve strani. Roma je izenačila v 59. minuti. Po akciji iz kota je žoga prišla do Federica Fazia, ki jo je z močnim strelom poslal za hrbet Gianluigija Donnarumme. Malo kasneje je bil zadetek Gonzala Higuaina razveljavljen zaradi nedovoljenega položaja. Še končna statistika: posest žoge 59:41, streli 19:6, v okvir vrat 10:3 – vse v korist Milana.

Parma in Štulec odlična proti Juventusu
Juventus je v sobotnem obračunu z 2:1 premagal Parmo. Ta je skupaj s Štulcem pustila odličen vtis, saj je bila do konca v igri za izenačenje.

Mario Mandžukić je zadel po manj kot dveh minutah igre - dolgo podajo v kazenski prostor je poslal Cuadrado, žoga pa se je od igralca Parme odbila do Hrvata, ki je zabil za 1:0.

Parma je izenačila prek Gervinha, ki je po prejeti podaji silovito zadel ob bližnjo vratnico. Vratar Juventusa Wojciech Szczesny je bil nemočen. Pri drugem golu Juventusa je bil spet poleg Mandžukić, tokrat se je znašel v vlogi podajalca, akcijo pa je hitro zaključil Blaise Matuidi.

23-letni Koprčan je predstavljal največjo nevarnost Juventusu. Že na začetku tekme je sprožil silovit prosti strel z roba kazenskega prostora, "Juve" pa je rešila prečka. V 30. minuti je streljal s poldistance v spodnji desni kot, z odlično obrambo pa se je izkazal Szczesny. Ta je moral reagirati tudi ob koncu tekme, ko je nevaren prosti strel še enkrat izvedel slovenski nogometaš.

Novopečeni član Juventusa, Cristiano Ronaldo, pa še vedno čaka na prvenec v dresu stare dame. Tokrat je bil veliko bolj nevaren za nasprotnikova vrata, kot na prejšnjih dveh tekmah.