Mario Mandžukić je z glavo premagal Samirja Handanovića. Foto: Reuters
Navijači največ pričakujejo od Cristiana Ronalda. Ta ni zadel na 171. derbiju d'Italia, je pa še vedno na vrhu lestvice strelcev skupaj s Krzysztofom Piatekom, oba sta dosegla po 10 golov. Foto: Reuters

Derbi d'Italia – največkrat odigran derbi v Serii A se je tokrat igral 171. – je na torinskem stadionu še četrtič zapored postregel z enakim rezultatom (1:0), ta je bil vedno v korist Juventusa.

V prvem polčasu sta bili ekipi izenačeni, imeli sta svoje priložnosti. Gostje so bili najbližje golu v 29. minuti – Politano je začel akcijo, podal je Mauru Icardiju, ta pa je nato zaposlil Roberta Gagliardinija, ki je streljal, Juventus je rešila vratnica. Le nekaj minut pozneje je Paulo Dybala izvedel kot, Chiellinijev poskus z glavo pa je ustavil Samir Handanović.

Inter je takoj po vrnitvi spet zapretil, po napaki Matuidija, sta v napadalno akcijo krenila Icardi in Matteo Politano, vse pa je razčistil Leonardo Bonucci.

V 65. minuti pa je stadion eksplodiral, vodilni gol je dosegel Mario Mandžukić. Joao Cancelo je z leve strani poslal predložek na desno stran, smer žoge je spremljal hrvaški reprezentant, ki je streljal z glavo iz bližine, ustaviti ga nista uspela niti Kwadwo Asamoah niti Handanović.

Juventus tako nadaljuje pohod v italijanskem prvenstvu, tretjeuvrščeni Inter za njim zaostaja 14 točk.