Nogometaši Sampdorie so suvereno opravili z Napolijem. Foto: Reuters
Napolijev trener Carlo Ancelotti je bil nezadovoljen s predstavo svojih varovancev v Genovi. Foto: EPA
Nogometaši Sassuola so dobili goleado na svoji zelenici. Foto: EPA
Luis Alberto (desno) je Laziu prinesel prvo zmago v novi sezoni Serie A. Foto: EPA

To je bil za Neapeljčane prvi poraz v novi sezoni italijanskega prvenstva, glavni krivec pa je neustavljivi francoski napadalec Sampdorie Gregoire Defrel, ki je dvakrat zatresel mrežo vratarja Davida Ospine.

Prvič že v 11. minuti obračuna, ko je po podaji Riccarda Saponare uspešno zaključil bliskovit protinapad. S strelom z roba kazenskega prostora je zadel pod prečko za 1:0. Vodstvo je podvojil po dobre pol ure igre, ko je po kratki podaji iznajdljivega Fabia Quagliarelle zadel iz bližine.

Prava mojstrovina Quagliarelle
Prav Quagliarella, ki je barve Napolija branil med letoma 2009 in 2010, je postavil končni izid. Namreč v 75. minuti je po predložku z desne strani fantastično zadel s peto, Ospina je bil povsem nemočen.

CHIEVO - EMPOLI 0:0
Cesarja ni bilo v postavi, Birsa (Chievo) in Zajc (Empoli) sta igrala vso tekmo.

LAZIO - FROSINONE 1:0 (0:0)