Leonardo Bonucci je poskrbel za navdušenje na tribunah Juventusovega stadiona. Foto: Reuters
Andrea Pirlo in Francesco Totti
Dvoboj dveh legend - Andrea Pirlo in Francesco Totti. Foto: Reuters
Fiorentina
Fiorentina je s 3:0 premagala Inter in ga prehitela na lestvici. Črno-modri so doživeli drugi zaporedni poraz, prejšnjo nedeljo jih je na San Siru z 1:4 presenetil Cagliari. Foto: EPA

Odločilni zadetek je v 86. minuti dosegel Leonardo Bonucci z izjemnim volejem z roba kazenskega prostora, potem ko so gostitelji izvajali strel iz kota.
Obe ekipi sta v prvih krogih pokazali odlično formo in napovedali, da sta tako kot lani najbrž edina resna kandidata za naslov prvaka.
Prvi je v 27. minuti z 11-metrovke zadel Carlos Tevez, ki je v tretji minuti sodnikovega podaljška prav tako z bele točke zatresel mrežo tudi za izenačenje stare dame na 2:2. Vmes sta za preobrat Rimljanov poskrbela Francesco Totti, ki je tudi meril v polno z 11-metrovke, in Juan Iturbe z natančnim strelom ob bližnji vratnici po podaji Gervinha. Ta je imel nekaj minut zatem lepo priložnost za vodstvo Rome z 1:3, a je streljal previsoko.
O sodniku bo še veliko govora
Večkrat je igralce obeh moštev razburil sodnik Gianluca Rocchi. Pri prvi 11-metrovki je po prostem strelu v živem zidu prav na robu kazenskega prostora z roko igral Maicon, zaradi protestov pa je bil izključen gostujoči trener Rudi Garcia. Ob izenačenju je prekršek nad Tottijem storil Stephan Lichtsteiner. Pri tretji 11-metrovki je Miralem Pjanić nepravilno ustavil Paula Pogbaja, televizijski posnetek je pokazal, da zunaj kazenskega prostora.
Tik pred koncem tekme sta rdeči karton prejela Alvaro Morata in Konstantinos Manolas, ko je Španec s prekrškom od zadaj ustavil Grka, ta pa se je jezno odzval. Morata je v 82. minuti z glavo stresel tudi prečko.
Juventus, za katerega je po poškodbi prvič v tej sezoni igral Andrea Pirlo, je v Serie A na domači zelenici zmagal že 22-krat zapored.

6. krog:
JUVENTUS
- ROMA 3:2 (2:2)
Tevez 27., 45./oba 11-m, Bonucci 86.; Totti 32./11-m, Iturbe 44.
RK : Morata 89.; Manolas 89.

Juventus:
Buffon, Caceres ( 46./Ogbonna), Bonucci , Chiellini , Lichtsteiner , Pogba, Pirlo ( 79./Vidal), Marchisio, Asamoah, Tevez , Llorente ( 59./Morata ).

Roma: Skorupski, Maicon , Manolas , Yanga Mbiwa, Holebas, Pjanić ( 85./Paredes), Keita, Nainggolan, Iturbe ( 66./Florenzi), Totti ( 75./Destro), Gervinho .

Sodnik: Gianluca Rocchi

FIORENTINA - INTER 3:0 (2:0)
Babacar 7., Cuadrado 19., Tomović 76.
Kurtić je igral vso tekmo, Iličić (oba Fiorentina) je bil na klopi. Handanović je branil vso tekmo, Krhin (oba Inter) je bil na klopi.

NAPOLI
- TORINO 2:1 (0:1)
Insigne 55., Callejon 72.; Quagliarella 14.

VERONA - CAGLIARI 1:0 (0:0)
Tachtsidis 89.

MILAN - CHIEVO 2:0 (0:0)
Muntari 55., Honda 78.
Birsa je igral do 66. minute, ko ga je zamenjal Lazarević. Cesar (vsi Chievo) je bil na klopi.
EMPOLI - PALERMO 3:0 (2:0)
Maccarone 4., Tonelli 34., Pucciarelli 64.
Anđelković (Palermo) je igral vso tekmo.
LAZIO - SASSUOLO 3:2 (3:1)