Takole so navijači Milana pričakali nogometaše, ki so se pripeljali na San Siro. Foto: EPA
Andrea Pirlo
Velemojster Andrea Pirlo je poskrbel za nove tri točke Juventusa. Foto: EPA
Nogometaši Milana so v vseh tekmovanjih izgubili četrtič zapored. Foto: EPA

Milan je doma klonil pred Parmo (2:4).

Buffon je proti Genoi v 72. minuti ubranil enajstmetrovko – z roko je v kazenskem prostoru igral Arturo Vidal - Emanueleju Calaioju in s tem postavil piko na i 476. tekmi v dresu stare dame, s čimer se je po številu nastopov izenačil z legendarnim vratarjem Dinom Zoffom.

Juve je sicer dvakrat zadel v prvem polčasu, toda oba zadetka Pabla Osvalda sta bila razveljavljena zaradi prepovedanega položaja. Prva odločitev je bila pravilna, druga pa ne. Vseeno so gostje osvojili tri točke. Pirlo je v 89. minuti s približno 20 metrov velemojstrsko zadel s prostega strela za novo zmago. Juventus je na dobri poti k ubranitvi naslova. Ima 75 točk, kar 17 več od Rome, ki ima sicer dve tekmi manj.

Protest navijačev Milana
V veliki krizi pa je drugi italijanski velikan Milan, ki je izgubil četrto tekmo zapored in drugo v tem tednu. Že v peti minuti so Milančani proti Parmi ostali brez vratarja Christiana Abbiatija. Vrnili so se po zaostanku z 2:0 – z bele točke je zadel Antonio Cassano, ki je bil uspešen še v 51. minuti. Rossonere sta v igro vrnila Adil Rami in Mario Balotelli, toda Amauri je le dve minuti po izenačenju povedel goste v vodstvo, zmago pa je ob koncu, v peti minuti sodnikovega dodatka, potrdil Jonathan Biabiany.

Milan je šele na 12. mestu, po tekmi pa so se trener Clarence Seedorf in nekaj igralcev soočili z najbolj gorečimi navijači, ki so protestirali po novi slabi predstavi. "Bilo je mirno srečanje. Nič posebnega. Po dveh letih trpljenja so želeli izraziti svoja čustva. Zelo spoštujejo dres Milana. Včasih pomaga, če se jih samo posluša in se jim pokaže, da jih poslušamo. Podobno sem izkusil v Braziliji, ko sem igral za Botafogo. Če bodo čutili, da navijači pomagajo, se bo ekipa zagotovo dobro odzvala na to," je povedal Nizozemec. Italijanski mediji so poročali, da naj bi se poleg Seedorfa s približno 300 navijači soočila tudi Balotelli in Kaka.

LIVORNO - BOLOGNA 2:1 (0:0)
Benassi 47., Paulinho 53.; Christodoulopoulos 86.
RK: Mbaye 81., Emeghara 85./oba Livorno
Krhin (Bologna) je igral vso tekmo.

SASSUOLO - CATANIA 3:1 (0:1)
Zaza 56., Missiroli 62., Sansone 89.; Bergessio 31.

CAGLIARI - LAZIO 0:2 (0:1)
Lulić 19., Keita 69.
RK: Conti 78./Cagliari
Pinilla (Cagliari) je v 68. minuti zapravil 11-m.

MILAN - PARMA 2:4 (0:1)
Rami 57., Balotelli 76./11-m; Cassano 9./11-m, 51., Amauri 78, Biabiany 95.
RK: Abbiati 5./Milan
Birse (Milan) ni bilo v ekipi.

FIORENTINA - CHIEVO 3:1 (2:0)
Cuadrado 11., Matri 39.; Gomez 89.; Paloschi 62.
Pizarro (Fiorentina) je v 81. minuti zapravil 11-m.
Iličić (Fiorentina) je vstopil v 65. minuti. Cesar je igral vso tekmo, Lazarević (oba Chievo) pa od 46. minute.

GENOA - JUVENTUS 0:1 (0:0)