Nogometaši Juventusa so po 37 krogih še neporaženi. V zadnjem krogu gostijo Atalanto. Foto: EPA
Antonio Conte
41-letni Antonio Conte je že v prvi sezoni na klopi Juventusa Torinčane popeljal do naslova. Po izjemni igralski karieri se mu očitno obeta še trenerska. Foto: EPA
Diego Milito
Diego Milito je bil osrednje ime milanskega derbija, saj je dosegel vse tri Interjeve gole. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je po uspešno izvedeni enajstmetrovki takole "pozdravil" Interjeve navijače. Foto: EPA
Esteban Cambiasso
Esteban Cambiasso je po podaji s kota zadel z glavo, a so sodniki odločili drugače. Foto: EPA
Mirko Vučinić
Mirko Vučinić je v Trstu načel mrežo Cagliarija. Foto: EPA

Ta izida pomenita, da imajo Torinčani pred zadnjim krogom neulovljive štiri točke prednosti pred Milanom. Juventus je tako 28. prvak Italije in prvič po sezoni 2002/03. "Stari dami" so sicer dva naslova (2005 in 2006) odvzeli zaradi podkupovalne afere "Calciopoli".

Vučinić začel, Canini dokončal delo
Tekma med Cagliarijem in Juventusom se je odigrala v Trstu zaradi varnostnih težav na domačem stadionu Cagliarija Sant'Elia. "Gostje" so povedli v 6. minuti, ko je Mirko Vučinić vtekel na dolgo podajo Leonarda Bonuccija in se pri tem za las izognil zanki ofsajda. Črnogorec je sam pritekel pred vratarja Michaela Agazzija in ga brez težav premagal s strelom z desne strani. Vse dvome o zmagovalcu je v 74. minuti razblinili Cagliarijev branilec Michele Canini, ki je predložek Caceresa poslal v lastno mrežo.

Milito kaznoval zaspano Milanovo obrambo
Prva priložnost na milanskem derbiju se je v 12. minuti ponudila Zlatanu Ibrahimoviću, ki je vtekel na podajo Robinha z leve strani, a nato z nekaj metrov streljal čez vrata. Kazen je prišla že v naslednjem napadu. Wesley Sneijder je s prostega strela poslal predložek v kazenski prostor, žoga je ob anemični domači obrambi na daljši vratnici prišla do Walterja Samuela, ki jo je podal v sredino, kjer jo je osamljeni Diego Milito z nekaj metrov poslal v prazno mrežo.

Rizzoli razveljavil gol Cambiassa
V 20. minuti je Lucio zatresel mrežo "grogiranega" Milana, a je bil predtem v nedovoljenem položaju, tako da je sodnik Nicola Rizzoli upravičeno razveljavil zadetek. A je Rizzoli storil veliko napako v 31. minuti. Žoga je po strelu Estebana Cambiassa z glavo s celim obsegom prečkala črto, a jo je Cristian Abbiati v zraku izbil. Malo pozneje je moral Abbiati zaradi poškodbe stegenske mišice z igrišča, tako da ga je zamenjal Marco Amelia.

Boateng pretental Rizzolija
Sodnik Rizzoli je v 42. minuti napravil drugo veliko napako. Vratar Interja Julio Cesar je pravočasno izbil žogo pred prodirajočim Kevinom Princeom Boatengom, ki je nato padel čez Brazilca, a je Rizzoli dosodil enajstmetrovko. Ogorčenje domačih ni pomagalo. Strel z bele točke je uspešno izvedel Ibrahimović, ki je poslal žogo v spodnji desni kot.
Ibrahimović in Milito drugič v polno, prvič z bele točke
Nov šok za Inter je sledil po 30 sekundah drugega polčasa, ko je še drugič zadel Ibrahimović. Šved je na robu kazenskega prostora prejel podajo, mojstrsko vrgel iz igre Maicona in Lucia, nato pa z diagonalnim strelom poslal žogo čez Cesarja. A izenačenje je sledilo le pet minut pozneje. Ignacio Abate je v kazenskem prostoru nerazumljivo povlekel Milita, ki mu je že ušel, tako da je Rizzoli pokazal na belo točko. Milito je žogo mojstrsko poslal v zgornji desni kot.

Muntari zgrešil za las
Milan je imel v nadaljevanju veliko priložnost, saj je žoga po podaji Ibrahimovića in strelu Sulleyja Muntarija za las zletela mimo leve vratnice Cesarja. V 70. minuti je do strela znotraj kazenskega prostora prišel Abate, a je meril preveč po sredini gola, tako da je Cesar žogo odbil čez vrata. Na drugi strani je strel Sneijderja brez večjih težav ukrotil Amelia.

Po roki Neste tretji gol Milita
Inter je v 79. minuti prišel do vodstva. Predložek z desne strani je v (pre)visoko dvignjeno roko zadel Alessandra Nesto, ob katerem je bil Giacomo Pazzini, kar je pomenilo drugo enajstmetrovko za domače. Znova jo je brezhibno - s strelom pod prečko - izvedel Milito.

Evrogol Maicona
Za piko na i Interjevi zmagi je poskrbel Douglas Maicon, ki je v 87. minuti z okoli 25 metrov sprožil pravi projektil v desni zgornji kot Amelie. Ta je žogo lahko le pospremil s pogledom ...

Na zelenici Handanović, Birsa, Cesar in Jokić
V preostalih tekmah 37. kroga je Udinese, za katerega je Samir Handanović branil vso tekmo, z 2:0 premagali Genoo in se prebili na 3. mesto. Valter Birsa je za Genoo igral od 75. minute. V slovenskem obračunu sta se Palermo in Chievo razšla brez zmagovalca (4:4). Armin Bačinović je bil na klopi Palerma, medtem ko Josipa Iličića ni bilo v moštvu. Boštjan Cesar in Bojan Jokić sta odigrala vso tekmo za Chievo.