Kevinu Kamplu s soigralci letos v Bundesligi ne gre vse po načrtih. Tudi menjava trenerja ni obrodila sadov. Foto: EPA

Živcira me, ker sem ves čas odvisen od nekoga. Komaj čakam, da se mi kazen izteče in da bom spet lahko samostojen.

Kevin Kampl
Robert Berić
Robert Berić je proti Bordeauxu v petek (2:2) dosegel deveti zadetek v sezoni in šestega v elitnem francoskem prvenstvu. Foto: Reuters
Milivoje Novaković
Milivoje Novaković je v zadnjem krogu državnega prvenstva dvakrat zatresel mrežo Gorice. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenski reprezentant, ki s svojim klubom nima najboljše sezone - prejšnji konec tedna so 'farmacevti' le remizirali s predzadnjim Ingolstadtom (1:1) in so na lestvici Bundeslige uvrščeni na zanje skromno 12. mesto -, je za tabloid priznal, da je ostal brez vozniškega dovoljenja 14. decembra lani. Razlog: preveliko število kazenskih točk.

Te si je nabral zaradi prehitre vožnje, neupoštevanja prometne signalizacije in uporabe mobilnega telefona med vožnjo. "Res je, ostal sem brez vozniškega dovoljenja. Dobil sem preveč kazenskih točk," je dejal. Ima devet kazenskih točk, eno več, kot je še dovoljeno po novem zakonu. Vozniško dovoljenje mu je odvzela policija iz Solingena.

Gre mu na živce, ker ne more biti samostojen
Po nemških zakonih bo dovoljenje dobil nazaj 14. junija, 26-letnik, eden najpomembnejših členov slovenske nogometne reprezentance, ta dan že nestrpno pričakuje. "Živcira me, ker sem ves čas odvisen od nekoga. Komaj čakam, da se mi kazen izteče in da bom spet lahko samostojen," je za Köln Express povedal Kampl, ki so ga na treninge Bayerja v tem času vozili in še vedno vozijo dekle ali prijatelji.

Že od samega začetka je šlo veliko narobe
Vseeno pa Kampla, ki je za slovensko izbrano vrsto zbral 25 nastopov in dosegel dva zadetka, bolj kot vozniško dovoljenje skrbijo predstave njegove ekipe, ki je na zadnjih 15 uradnih tekmah le trikrat zmagala, zadnjo zmago v nemškem prvenstvu pa je dosegla pred dobrim mesecem dni, ko je z 2:0 slavila v Darmstadtu. Odtlej je na naslednjih petih tekmah trikrat izgubila in dvakrat remizirala. Nazadnje v soboto v Ingolstadtu (1:1), ko je slovenski reprezentant v igro vstopil v 77. minuti. "Letos imamo 'usrano' sezono. Težko je dojeti, da smo se znašli sredi boja za obstanek med elito. Že od samega začetka je šlo veliko stvari narobe. Zdaj moramo poskrbeti, da sezono končamo dobro. Najpomembneje je, da v tem trenutku ne obupamo. Gre za naš obstoj med elito," je odkrito priznal Kampl, ki je letos na 28 nastopih za Bayer dosegel en zadetek, in sicer 18. novembra lani, ko je zadel prvi gol na prvenstvenem obračunu z Leipzigom. Ta je srečanje na koncu dobil z 2:3.

Vrhunec letošnje sezone za Kampla pa je gotovo odlična predstava na Wembleyju, kjer je Bayer prav po njegovi zaslugi - z zadetkom iz 65. minute - dobil obračun skupinskega dela Lige prvakov s Tottenhamom (0:1).

"Nova" in Berić med strelci
Od nogometašev, ki jih je za zadnjo reprezentančno tekmo izbral selektor Srečko Katanec, sta se med strelce v preteklem tednu vpisala Milivoje Novaković in Robert Berić. Prvi je z dvema zadetkoma poskrbel za točko Maribora proti Gorici (2:2) in posledično novi naslov državnega prvaka, drugi je zatresel mrežo Bordeauxa na tekmi francoskega prvenstva, ki se je prav tako končala brez zmagovalca (2:2). Berić je ob koncu prvega polčasa izkoristil krasno podajo Romaina Hamoumaja, ki je iz igre vrgla tri gostujoče branilce, znašel se je iz oči v oči z vratarjem Cedricom Carrassom in ga hladnokrvno premagal za 1:1. To je bil njegov deveti gol v letošnji sezoni, šesti v Ligue 1.

Verbič danski prvak
Medtem pa Benjamin Verbič že slavi naslov danskega prvaka, potem ko je njegov Köbenhavn na tekmi z Nordsjaellandu štiri kroge pred koncem prvenstva osvojil točko (1:1), ki mu je zadostovala za 12. naslov v 24-letni zgodovini kluba.

Pregled iger slovenskih reprezentantov v preteklem tednu

NOGOMETNA REPREZENTANCA selektorja Srečka Katanca za tekmo s Škotsko (24)

trikrat ga je premagal Cristiano Ronaldo, sicer pa zbral štiri obrambe;

mrežo ohranil nedotaknjeno, nasprotnik na njegova vrata sprožil sedem strelov, ubranil je tri, štirje so zleteli mimo gola

BRANILCI (8)
Boštjan Cesar (c)Chievo (ITA)

Chievo - Palermo 1:1

84' (1:0) (6,7)

rumeni karton na začetku 2. polčasa po nevarnem štartu nad Rolandom Sallaijem, v igri do 84. minute, ko ga je zamenjal Gennaro Sardo

/

zunaj ekipe (poškodovan), nazadnje igral v prejšnjem krogu, ko je Rostov premagal Amkar z 1:0; prvi poraz Rostova po 30. novembru lani!

Miral Samardžić
Akhisar Belediyespor (TUR)

Akhisar Belediyespor - Gaziantepspor (ponedeljek)

-

nazadnje za Akhisar Belediyespor igral 4. aprila, ko je njegova ekipa klonila pred carigrajskim Basaksehirjem, tedaj je odigral le prvi polčas

Aljaž StrunaCarpi (ITA II)

vso tekmo

/

Andraž StrunaHearts (ŠKO)

Hearts - Aberdeen 1:2

45' (0:1)

v prejšnjem krogu dosegel prvi zadetek za Hearts, tokrat igral le v prvem polčasu, med odmorom ga je zamenjal Liam Smith

Matija ŠirokDomžale (SLO)

Koper - Domžale 3:0

vso tekmo

/

VEZISTI (9)
Valter BirsaChievo (ITA)Chievo - Palermo 1:1vso tekmorumeni karton v 87. minuti zaradi vlečenja za dres Ivajla Čočeva, nič strelov na gol
Matic ČrnicRijeka (HRV)

Lokomotiva - Rijeka 1:0

/

zunaj ekipe

Kevin KamplBayer Leverkusen (NEM)

Ingolstadt - Bayer (L) 1:1

77' (1:0) (6,5)

v igro vstopil v 77. minuti, ko je na zelenici zamenjal Charlesa Aranguiza

Rene KrhinGranada (ŠPA)

Granada - Real Madrid 0:4

45' (0:4) (5,6)

igral v prvem polčasu, med odmorom ga je zamenjal David Lomban, en nenatančen strel na gol, v obrambi en uspešen štart

Jasmin KurtićAtalanta (ITA)Udinese - Atalanta 1:1 56' (1:1) (6,0)v 55. minuti prejel rumeni karton zaradi nešportnega vedenja, v naslednji minuti ga je na zelenici zamenjal Alessandro Bastoni
Žan MajerDomžale (SLO)Koper - Domžale 3:0vso tekmo/
Nik OmladičEintracht Braunschweig (NEM II)

Eintracht Braunschweig - Union Berlin (ponedeljek)

-

na prejšnji tekmi proti 1860 Münchnu igralec tekme

Benjamin VerbičKöbenhavn (DAN)

Nordshaelland - Köbenhavn 1:1

57' (1:0)

v igri do 57. minute, ko ga je zamenjal Kasper Kusk, Köbenhavn je postal danski prvak

Miha Zajc
Empoli (ITA)

Empoli - Bologna 3:1

/na klopi; nazadnje za Empoli igral 12. februarja, ko je ob porazu proti Interju v gosteh (2:0) odigral 14 minut
NAPADALCI (4)
Robert BerićSt. Etienne (FRA)

St. Etienne - Bordeaux 2:2

vso tekmo (7,6)

zadel izenačujoči gol po podaji Romaina Hamoumaja za 1:1, štirje streli na gol, dva v okvir vrat, ena izbita žoga, drugi najbolje ocenjeni nogometaš St. Etienna za vezistom Vincentom Pajotom (7,8)

Roman BezjakRijeka (HRV)

56'(0:0);

v igro vstopil v 56. minuti, ko je zamenjal Marka Gavranovića

Josip IličićFiorentina (ITA)

Sassuolo - Fiorentina 2:2

/na klopi
Milivoje NovakovićMaribor (SLO)Maribor - Gorica 2:2vso tekmo

zadel oba gola Maribora, ki sta bila na koncu dovolj za remi in točko, ki je vijoličastim prinesla novi naslov državnih prvakov

V tabelo so za igralnim časom dodane ocene statističnega portala WhoScored.

Ocene so decimalne od 1 do 10 po študijskem sistemu, izhodišče pa znaša 6,0. Vrednosti se določajo na podlagi dogodkov in dejavnosti nogometaša (od golov, ključnih podaj, podaj, preigravanj do posredovanj in napak ter kazni). WhoScored pokriva 15 svetovnih lig in obe evropski tekmovanji. Pri opombah o najvišji ali najnižji oceni se ne upoštevajo rezervisti.