Marco Reus je tri dni po podaljšanju pogodbe z Borussio zablestel. Dosegel je prvi zadetek na domačem stadionu v letošnji sezoni in še sanjsko podal Aubameyangu. Foto: Reuters
Kevin Kampl in Šindži Okazaki
Kevin Kampl se je izkazal s podajo Reusu. Pokazal je precej boljšo igro kot na zadnjih dveh srečanjih proti Augsburgu in Freiburgu. Foto: Reuters
Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang je bil neustavljiv za obrambo Mainza. Foto: EPA
Arjen Robben
Arjen Robben je v odlični formi, dosegel je že 14 golov v Bundesligi. Na lestvici strelcev je na vrhu ujel Alexa Meierja (Eintracht). Foto: EPA
Mario Götze in Thomas Müller
Mario Götze in Thomas Müller sta vsak po dvakrat zatresla mrežo nemočnega Hamburga. Foto: EPA
Bas Dost
Bas Dost je v sodnikovem dodatku akrobatsko ukanil Bernda Lena in s svojim četrtim golom odločil tekmo v Leverkusnu. Foto: EPA

Druga zaporedna zmaga za črno-rumene pomeni tudi beg z dna Bundeslige. Po dolgem času so izbranci Jürgena Kloppa prikazali igro, ki jih je krasila v šampionskih sezonah. To jim je uspelo v drugem polčasu, ko so zabili štiri gole, lahko pa bi jih še precej več. Mainz je bil kljub vodstvu ob odmoru v nadaljevanju popolnoma nemočen (streli na vrata 21:6).
S podaljšanjem pogodbe Reusa (v pogodbi ni nobene odkupne klavzule) je v Dortmundu zavel nov veter. Vzdušje je bilo še posebej veličastno, vsi so se pošteno oddahnili, saj dragulj nemškega nogometa ne odhaja v Madrid ali München (o tem navijači sploh slišati niso hoteli), ampak ostaja zvest Borussii v teh kriznih časih, ko je vsaka točka zlata vredna v boju za obstanek.
Soto poskrbel za hladno prho v 52. sekundi
"Kloppo" je na igrišče poslal deset nogometašev, ki so prejšnjo soboto pometli s Freiburgom (0:3), le Mats Hummels je zbolel, zamenjal ga je Sokratis. Odlično vzdušje se je hitro spremenilo v popoln šok. V 52. sekundi so gostje povedli. Julian Baumgartlinger je poslal visoko žogo v kazenski prostor, ob neodločnem Nevenu Subotiću je iz vrat pritekel Roman Weidenfeller in izbil žogo na rob kazenskega prostora, prišla je do Elkina Sota, ki jo je z leve strani z levico z izjemnim lobom poslal v mrežo, Marcel Schmelzer je skušal žogo izbiti z golove črte, a je bil prekratek.
Mainz zdržal do odmora
Borussia je odgovorila hitro. V 3. minuti je po kotu do strela prišel Reus, ki je stresel vratnico, odbita žoga je prišla do Ši Kagave, njegov strel pa je s parado odbil Stefanos Kapino. Vratar Mainza se je izkazal še v 8. minuti, ko je zapretil Pierre-Emerick Aubameyang. Reus je bil še nekajkrat nevaren, a nikakor ni uspel zatresti mreže. Gostje so z disciplinirano igro v obrambi zdržali do odmora.
Kampl do Reusa za 2:1
Ko je Borussia ob polčasu zaostajala, nato v nadaljevanju v letošnji sezoni ni osvojila niti točke več. Tokrat jim je uspel preobrat. V 50. minuti je po podaji Schmelzerja iz kota Subotić z glavo poslal žogo v mrežo. Pet minut zatem je Sokratis našel Kampla, ki je v idealnem trenutku poslal žogo v prazen prostor, pritekel je Reus, v polnem šprintu preigral Kapina in zatresel mrežo za 2:1.
Aubameyang in Sahin odločila tekmo
Evforija na Westfalnu je trajala le dve minuti. Soto je v kazenskem prostoru našel Yunusa Mallija, ki je z desnico izenačil na 2:2. Kampla je v 70. minuti zamenjal Henrik Mhitarjan. Črno-rumeni so znova odločno napadli, kar se je obrestovalo v 71. minuti. Reus je na levi strani z zunanjim delom nogometnega čevlja vrhunsko zavrtinčil žogo proti vratom, vsi branilci Mainza so bili prekratki, Aubameyang si je lepo zaustavil žogo in jo z desnico z natančnim strelom poslal mimo Kapina v mrežo. Odločitev je padla 12 minut pred koncem, ko je Aubameyang s prostega strela močno sprožil, Kapino je žogo odbil, pritekel pa je Nuri Sahin in z levico postavil končnih 4:2.
Klopp: Ta zmaga šteje šest točk
"Ta zmaga za nas šteje šest točk. Ob odmoru sem dejal, da nam lahko uspe preobrat. Take tekme dvigujejo samozavest, zdržali smo velik test. Tudi v naslednjih tednih ne smemo popustiti, lažje zagotovo ne bo," je pojasnil Klopp. Direktor kluba Hans-Joachim Watzke si je pošteno oddahnil, pohvalil je predvsem Reusa in Aubameyanga, izpostavil pa je tudi sijajno podajo Kampla.
Zgodovinski polom Hamburga na Allianz Areni
Bayern v uvodnih treh krogih spomladanskega dela ni blestel. Pep Guardiola je že slišal nekaj kritik o slabi igri njegovih varovancev, ki pa so tokrat do vrha napolnili mrežo Hamburga (8:0). To je bila najvišja zmaga Bavarcev po letu 1983 in najvišji poraz Hamburga v zgodovini Bundeslige. HSV je edini klub, ki je član elite vse od ustanovitve leta 1963.
Robben nerešljiva uganka za obrambo gostov
V 21. minuti je Rafinha z desne strani podal pred vrata, branilec Marcos pa se je žoge dotaknil z roko. Z dveh metrov jo bi težko umaknil, a sodnik Michael Weiner je takoj pokazal na belo točko. Thomas Müller je poslal Jaroslava Drobnyja v napačno smer. Dve minuti zatem je strel Müllerja z roba kazenskega prostora Drobny odbil, pritekel pa je Mario Götze in žogo poslal pod prečko. Odpor gostov je bil strt. V 36. minuti so gostitelji lepo izvedli protinapad, z desne strani je Arjen Robben potegnil v sredino, si v miru namestil žogo na levico in jo z 20 metrov zavrtinčil od vratnice v mrežo.
Nizozemec je v 47. minuti (z desnico!) povišal na 4:0, to je bil že njegov 14. zadetek v letošnji sezoni. HSV je bil le še v vlogi statista pred 75.000 gledalci na Allianz Areni. V 55. minuti je Müller po podaji Bastiana Schweinsteigerja z 20 metrov ujel Drobnyja na napačni nogi. Le minuto zatem je Müller našel Roberta Lewandowskega, ki je le še podstavil desnico za 6:0.
Častni gol Rudnevsa neupravičeno razveljavljen
V 63. minuti je napadalec Hamburga Artjoms Rudnevs zatresel mrežo, a je stranski sodnik neupravičeno dvignil zastavico. Franck Ribery, ki je vstopil po uri igri, se je tudi hitro vpisal med strelce. Končni izid je postavil Götze dve minuti pred koncem po podaji Claudia Pizarra. Bavarci so pripravljeni na nadaljevanje Lige prvakov, v torek se bodo v Donecku srečali s Šahtarjem na prvi tekmi osmine finala.
Dost s štiri goli junak v Leverkusnu
Pravo poslastico so gledalci videli na BayAreni, kjer je Bast Dost zagotovil zmago Wolfsburgu v 93. minuti (4:5). Gostje so že po pol ure igre vodili z 0:3, a je Bayer na krilih Heung-Min Sona izenačil na 4:4. Osem minut pred koncem je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Emir Spahić. Prednost igralca več so "volkovi" unovčili v sodnikovem dodatku. Vierinha je podal z desne strani, pred vratarjem Berndom Lenom pa je žogo velemojstrsko v mrežo preusmeril Dost. 25-letni Nizozemec je kar štirikrat zatresel mrežo "lekarnarjev".