Kevin Kampl je na četrti tekmi v nemškem prvenstvu v dresu Bayerja dosegel prvi zadetek. Foto: EPA
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski se je veselil že stotega zadetka v Bundesligi. Foto: EPA
Aytac Sulu
Kapetan Darmstadta Aytac Sulu je v 90. minuti izkoristil veliko zmedo v obrambi Dortmunda in zadel za veliko točko Darmstadta. Foto: EPA

Slovenski reprezentant spomladi v Dortmundu na 14 tekmah ni zatresel mreže, prispeval je dve podaji. Konec avgusta se je vrnil v Leverkusen, kjer igra precej pomembnejšo vlogo pri trenerju Rogerju Schmidtu. Tokrat je v 59. minuti zamenjal Karima Bellarabija in potreboval le šest minut za gol.

Bayer je povedel po pol ure igre, ko je Admir Mehmedi prodrl z desne strani v kazenski prostor in streljal z desno nogo, žoga je zadela branilca Werderja Assanija Lukimyo, spremenila smer in končala v mreži. Na 0:2 je povišal Julian Brandt s prostega strela v 58. minuti, končni izid pa je nato postavil Kampl. Gostitelji so delovali kot razbita vojska in v 73. minuti je Kampl že matiral Wiedwalda, a je žogo z golove črte odbil Santiago Garcia.

Lewandowski po poteh Gerda Müllerja
Bayern je v Mainzu zanesljivo dosegel sedmo zaporedno zmago (0:3). Robert Lewandowski, ki je v torek petkrat zadel proti Wolfsburgu v devetih minutah, je sijajno formo potrdil tudi na Coface Areni. Poljak je bil natančen dvakrat, utrdil se je na lestvici najboljših strelcev Bundeslige. Po sedmih krogih je deset golov v zgodovini dosegel le legendarni Gerd Müller pred 38 leti.

Bavarci pričakujejo veliki derbi na vrhu
Gostitelji so se v prvem polčasu zelo dobro upirali. V 21. minuti je Pablo De Blasis v kazenskem prostoru podrl Kingsleyja Comana, z bele točke pa je Thomas Müller meril čez vrata. Pred strelom mu je malce spodrsnilo in izgubil je ravnotežje, drugič v 12 poskusih ni bil natančen z enajstih metrov.

V 51. minuti je Coman podal v kazenski prostor, Lewandowski pa je z glavo ukanil Lorisa Kariusa. To je bil že njegov 100. zadetek v Bundesligi. Poljski napadalec se je v 63. minuti izmuznil prepovedanemu položaju po podaji rezervista Artura Vidala, preigral je tudi vratarja Kariusa in povišal na 0:2. Končni izid je postavil Coman iz bližine po sijajni akciji Douglasa Coste na levi strani. Najlepšo priložnost za Mainz je zapravil Christian Clemens, ki je v 77. minuti zadel prečko.

Sulu šokiral Dortmundčane pred derbijem
Prihodnjo nedeljo bo na Allianz Areni veliki derbi med Bayernom in dortmundsko Borussio, ki je tokrat le remizirala z novincem v ligi Darmstadtom (2:2). Gostje so do senzacionalne točke na stadionu Westfalen prišli v zadnji minuti, ko je zadel kapetan Aytac Sulu.