Iker Muniain je bil junak zmage Athletica, ki se je povzpel na četrto mesto. Foto: EPA
Neymar
Barca je bila v napadu povsem brez idej. Foto: EPA
Gareth Bale
Gareth Bale je na devetih tekmah, ki jih je odigral v Primeri division, zadel že sedemkrat. Foto: EPA
Poraz Barcelone na vročem San Mamesu

Barca je v manj kot tednu dni doživela prva poraza v sezoni. Najprej je bila nemočna v Ligi prvakov na gostovanju v Amsterdamu, zdaj pa so prvič vse točke oddali tudi v državnem prvenstvu. Že na začetku so Baski močno pritisnili, a je Barca, ki ji sicer ni uspelo razviti značilne igre, hitro umirila domači nalet in si priigrala nekaj zrelih priložnosti. V prvem polčasu sta po lepih akcijah hitrih podaj najlepši priložnosti zamudila Neymar in Andres Iniesta. Na nasprotni strani sta imela veliki priložnosti Markel Susaeta po nespretnem posredovanju Adriana in Iker Muniain, ki ni najbolje reagiral, ko je nenadoma dobil žogo sam pred gostujočimi vrati.

V drugem polčasu je najprej veliko priložnost z glavo zamudil Gaizka Toquero, ki je zatem še enkrat nevarno streljal z glavo, a je bil Jose Manuel Pinto na mestu. Rezervni vratar Barcelone pa je klonil v 71. minuti, ko sta napako naredila Neymar in Iniesta, natančen predložek je potem z desne strani poslal Susaeta, ob neodločnem Martinu Montoyi pa je žogo v mrežo pospravil Muniain. Baski bi sicer v 57. minuti lahko ostali z igralcem manj, saj je Neymar stekel sam proti vratom, nepravilno pa ga je zaustavil Ander Iturraspe.

Ko ni Ronalda, na veliko sceno stopi Bale
Nogometaši madridskega Reala so tudi brez poškodovanega Cristiana Ronalda ujeli pravi ritem. V 15. krogu Primere division so odpravili Valladolid s 4:0, hat-trick je dosegel Gareth Bale.
Kraljevi klub je že od prve minute močno pritisnil proti vratom gostov, ki se borijo za obstanek v elitni druščini. V 6. minuti je Angel di Maria z močnim strelom z roba kazenskega prostora stresel prečko. Sergio Ramos je z glavo dvakrat meril prek vrat, nevaren je bil tudi Karim Benzema.
Vse odločeno v treh minutah
"Bunker" Valladolida je zdržal do 33. minute, ko je Marcelo streljal z leve strani, vratar Diego Marino je žogo odbil, pritekel je Gareth Bale in jo z glavo poslal v prazno mrežo. Le tri minute zatem je razigrani Bale poslal predložek z desne strani pred vrata, Benzema pa je z močnim strelom z glavo povišal na 2:0.
Navijači obožujejo Isca, Jeseja in Morato
Na začetku drugega dela so gostitelji precej zmanjšali ritem igre. V 62. minuti je po akciji di Marie do žoge znova prišel Bale, ki jo je hladnokrvno poslal v mrežo. Gostitelji so imeli veliko premoč na sredini igrišča, izstopal je Isco, ki mu je bilo žogo skoraj nemogoče odvzeti, navdušil je z nekaj lepimi preigravanji. Gledalci na stadionu Santiago Bernabeu so bili najbolj veseli obeh menjav Carla Ancelottija, v 74. minuti sta vstopila Jese in Alvaro Morata, ki veljata za prava dragulja madridske ekipe.
V predzadnji minuti so imeli gostje kot, a je Diego Lopez ulovil žogo in jo hitro podal na levo stran, kjer je potegnil Marcelo, v sredini je našel izjemnega Bala, ki se je veselil hat-tricka.
Nova zmaga Atletica
Real še vedno zaostaja tri točke za mestnim tekmecem Atleticom, ki je odnesel vse tri točke z gostovanja v Elcheju (0:2). Zadela sta Koke v 63. in Diego Costa, ki je v 74. minuti dosegel že 15. zadetek v letošnjem španskem prvenstvu.