Andrej Kramarić se veseli odločilnega zadetka na stadionu Wirsol Rhein-Neckar Arena v Hoffenheimu. Zmago domačih je na tribunah videlo 30.150 gledalcev. Foto: EPA
false
Veselje Hoffenheima. Foto: Reuters

Carlo Ancelotti, ki je precej premešal začetno postavo, je 45 minut besno žvečil ob stranski črti in le odkimaval z glavo na derbiju 27. kroga Bundeslige. Ogromno tehničnih napak so naredili njegovi izbranci, slabe podaje so se kar vrstile. Drugi prvenstevni poraz v letošnji sezoni je opozorilo pred sobotnim derbijem z dortmundsko Borussio in obema tekmama z madridskim Realom v četrtfinalu Lige prvakov.

Julian Nagelsmann, ki bo julija praznoval šele 30. rojstni dan, je eden izmed najbolj obetavnih trenerjev v Evropi. Predsednik Bayerna Uli Hoeness ga je že večkrat pohvalil in dejal, da si ga lahko predstavlja čez nekaj let na klopi. Hoffenheim je v letošnji sezoni izgubil le dvakrat in ima lepe možnosti za uvrstitev v Ligo prvakov.

Andrej Kramarić je že v uvodnih minutah dvakrat zapretil. Sven Ulreich, ki je drugič zapored zamenjal Manuela Neuerja v vratih, je odlično posredoval po strelu Nadiema Amirija. V 21. minuti je Mats Hummels slabo izbil žogo z glavo izpred svojih vrat, razigrani Kramarić je z močnim strelom z 20 metrov zatresel mrežo, Ulreich ni najbolje posredoval.

Edino priložnost za Bayern je v zadnji minuti prvega polčasa zapravil Robert Lewandowski, ki je po prodoru Kingsleyja Comana z desne strani zadel prečko.

Lewandowski ni imel svojega večera
Poljak je v 55. minuti prišel do strela, a je sijajno posredoval Oliver Baumann. V zadnje pol ure so se gostitelji le še branili, pritisk se je stopnjeval. Franck Ribery je zamenjal nerazpoložega Renata Sanchesa. Tudi branilec Hummels je bil le še v napadu, nekajkrat je zapretil z glavo, v sodnikovem dodatku pa je njegov strel s 13 metrov odbil Baumann. V 93. minuti je Lewandowski za las meril mimo vrat in veliko slavje gostiteljev se je začelo.

"Takih tekem si ne smemo privoščiti. V prvem polčasu smo bili raztreseni, stali smo daleč od tekmecev. V drugem polčasu smo pritisnili, vendar je težko loviti zaostanek. Nekajkrat nam je letos že uspelo v zadnjih minutah, tokrat pa ne," je pojasnil Robben.

Aubameyang znova na vrhu lestvice strelcev
Hoffenheim ima na tretjem mestu točko naskoka pred dortmundsko Borussio. Črno-rumeni so premagali Hamburger SV s 3:0. Gonzalo Castro je v 13. minuti zadel s prostega strela z 20 metrov, vratar gostov Reen Adler je bil slabo postavljen. Borussia je zmago potrdila v zadnjih desetih minutah. Piere-Emerick Aubameyang je najprej zaposlil Šindžija Kagavo, ki je z bližine povišal na 2:0. Gabonec je po protinapadu postavil končni izid v zadnji minuti. To je bil že 25. zadetek v letošnji sezoni za najboljšega strelca Bundeslige.

Tretja zaporedna zmaga Werderja
Werder je odpravil Schalke kar s 3:0. Trener Alexander Nouri, ki je še pred dvema mesecema poslušal številne kritike, je uspel preporoditi Bremenčane, ki so slavili tretjič zapored in se močno oddaljili od mest, ki vodijo v drugo ligo. Češki branilec Theodor Gebre Selassie je sredi prvega polčasa zadel z glavo. V drugem polčasu je blestel napadalec Max Kruse, ki je najprej izkoristil najstrožjo kazen četrt ure pred koncem, nato pa še izjemno podal do Maximiliana Eggesteina, ki je z glavo postavil končnih 3:0 na Weserstadionu.