Toni Kroos je Realu priboril zmago in poln izkupiček točk proti Celti iz Viga. Foto: Reuters
Gareth Bale
Gareth Bale se je razigral v drugem polčasu. Foto: Reuters
Zinedine Zidane
Zinedine Zidane ni bil pretirano zadovoljen z igro svojih varovancev, a je bil na koncu vseeno vesel zmage in treh točk. Foto: Reuters

Aktualni evropski prvaki na Santiagu Bernabeuu niso blesteli, še posebej v prvem polčasu. V nadaljevanju so se po zaslugi dobre igre Garetha Balea le pobrali in storili dovolj za poln izkupiček točk. Gostje iz Viga so razočarani, da so izgubili vsaj točko, zlasti potem ko so zapravili kar nekaj lepih priložnosti iz protinapada, ki bi jim lahko prinesle celo zmago.

Prvi zadetek je padel po uri igre, ko se je med strelce po napaki gostujočega vratarja Sergia Alvareza vpisal Alvaro Morata. Ta je z natančnim strelom žogo poslal v mrežo in poskrbel za val navdušenja na tribunah madridskega stadiona, ki pa je trajal zgolj nekaj minut, saj je že sedem minut pozneje izid poravnal Fabian Orellana.

John Guidetti je lepo zaposlil Orellano, ki so mu domači branilci pustili odločno preveč prostora. 30-letni Čilenec je žogo spretno prek nemočnega Francisca Casilla spravil v gol za 1:1. Varovanci Zinedina Zidana so v naslednjih minutah spet nekoliko močneje pritisnili na Alvarezova vrata, pritisk se jim je izplačal v 82. minuti, ko je Toni Kroos z dobrih 18 metrov sprožil v spodnji desni kot in poskrbel za še 14. zaporedno ligaško zmago 'galaktikov'.

Leganes do točke proti Atleticu
Medtem Atleticu, za katerega igra slovenski reprezentančni vratar Jan Oblak, ne gre vse po načrtih. Po neodločenem izidu v prvem krogu, je sledila še tekma brez zadetkov v drugem. Tokrat je varovance Diega Simeoneja ustavil novinec Leganes, ki se je slovitemu nasprotniku odlično uprl. V prvem polčasu je najlepšo priložnost zapravil Antoine Griezmann, ki je iz težkega položaja za las zgrešil okvir vrat, v nadaljevanju pa je igralce z Vicente Calderona v obup z odličnimi obrambami spravljal domači vratar Serantes, ki je veselje preprečil Griezmannu, Kevinu Gameiru in Fernandu Torresu. Leganes v eliti letos še ni okusil grenkobe poraza.