Miroslav Stoch (zgoraj brez) skupaj s soigralci proslavlja odločilni gol. Foto: Reuters
Švedska
Trd dvoboj med Švedsko in Rusijo se je v Stockholmu končal brez zmagovalca. Foto: Reuters

Slovaki so povedli v 17. minuti, ko je Juraj Kučka s prostega strela z okoli 25 metrov premagal Ikerja Casillasa. Kučka je meril po sredini gola, Casillas pa ni najbolje posredoval, saj se je vrgel v napačno stran.

V nadaljevanju so Španci močno pritiskali, Slovake je nekajkrat rešil vratar Matuš Kozačik. Ta je naposled klonil v 82. minuti, ko ga je po podaji Jordija Albe iz neposredne bližine matiral Paco Alcacer. In ko je že kazalo, da se bo tekma končala z remijem, je v 87. minuti po akciji Marka Hamšika in Michala Duriša na daljši vratnici žogo z glavo v mrežo potisnil Miroslav Stoch. Španija je tako v kvalifikacijah izgubila prvič po osmih letih.

Abdurahimi makedonski junak
V drugi tekmi te skupine je Makedonija doma proti Luksemburgu izgubljala z 1:2, a se na koncu veselila zmage s 3:2. Zmagoviti gol je v 90. minuti mojstrsko zabil Bešart Abdurahimi, ki je žogo poslal v levi zgornji kot luksemburških vrat. Ukrajina je slavila v gosteh proti Belorusiji (2:0).

Rusi iz Stockholma s točko
V drugem derbiju večera sta se Švedska in Rusija razšli brez zmagovalca (1:1). Goste je v Stockholmu v vodstvo popeljal Aleksander Kokorin, ki je v 10. minuti zadel z natančnim strelom po tleh z roba kazenskega prostora. Končni izid je v 49. minuti postavil Ola Toivonen, potem ko je vtekel na podajo Jimmyja Durmaza z leve strani. Igor Akinfejev je že v 13. minuti ubranil enajstmetrovko Sebastianu Larssonu.

V tej skupini so Črnogorci kljub izjemni premoči (streli 26:2) v Vaduzu le remizirali z Liechtensteinom (0:0). Avstrija je zmagala v Moldaviji (2:1).