Jasmin Kurtić je takole prehitel Mattio Perina in dosegel prvi gol na tekmi. Foto: EPA
Fabio Quagliarella
Fabio Quagliarella je z levico matiral Samirja Handanovića. Foto: EPA

Slovenski reprezentant je v polno najprej zadel v 36. minuti. Po odlični podaji Roberta Gagliardinija je stekel v prazen prostor in s petih metrov matiral vratarja. Drugič je bil natančen v drugi minuti sodnikovega podaljška. Po desni strani je potegnil Andrea Petagna in lepo podal v sredino, kjer je Kurtić hitro udaril in zadel v levi spodnji vratarjev kot. Belokranjec je igral do 65. minute.
Končni izid je v 84. minuti postavil Alejandro Dario Gomez. Atalanta je zmagala tretjič v osmih dneh, na zadnjih šestih tekmah pa je osvojila 16 točk in se povzpela tik pod vrh lestvice. Kurtić v zadnjem času v postavitvi 3-4-1-2 igra takoj za obema napadalcema.
Skorupski zaklenil vrata
Drugouvrščeni Romi ni uspelo zmagati v Empoliju (0:0) in zdaj za vodilnim Juventusom, ki je v soboto z 2:1 ugnal Napoli, zaostaja štiri točke. Rimljani so po štirih zaporednih zmagah prvič ostali brez popolnega izkupička. Za veliko točko gostiteljev je bil najzaslužnejši poljski vratar Lukasz Skorupski, ki je zbral nekaj lepih obramb, tudi v zadnjih minutah. Skorupskega je v Empoli posodila ravno Roma.
Inter le dvakrat v prečko
Že peti poraz v tej sezoni je doživel Inter. V Genovi ga je z 1:0 premagala Sampdoria. Edini zadetek je v 44. minuti dosegel Fabio Quagliarella, ki je z natančnim strelom matiral nekdanjega soigralca pri Udineseju Samirja Handanovića. Gostitelji so zadeli še vratnico, na drugi strani pa je Marcelu Brozoviću in Rodrigu Palaciu veselje preprečila prečka. Po strelu Argentinca v sodnikovem podaljšku se je žoga od nje odbila na golovo črto, nato pa jo je izbil eden izmed branilcev Sampdorie.