Arkadiusz Milik je dosegel vodilni zadetek za Poljsko. Foto: EPA
Sebastian Mila
Sebastian Mila, ki je v 77. minuti zamenjal Milika, je izkoristil veliko luknjo v nemški obrambi dve minuti pred koncem. Foto: EPA
Poljaki se veselijo zgodovinske zmage. Foto: EPA
Robbie Keane in Aiden McGeady
Robbie Keane je že v 18. minuti dosegel hat-trick. Foto: Reuters
Balasz Dzsudzsak
Balasz Dzsudzsak je Madžarski priigral točko. Foto: EPA
Poljaki šokirali Nemce

Motivirani Poljaki so prvič spravili na kolena Nemce na 19. medsebojni tekmi in poskrbeli za veliko veselje 58.000 gledalcev na Nationalstadionu v Varšavi.
Nemški selektor Joachim Löw je imel veliko težav s sestavo udarne enajsterice, saj so se nekateri nosilci igre z mundiala v Braziliji upokojili, Bastian Schweinsteiger in Marco Reus pa sta poškodovana. Elf je imel terensko premoč in si ustvaril veliko priložnosti, v zaključku akcij pa so bili izbranci Joachima Löwa zelo nezbrani.
Bellarabi najbolj nevaren v prvem polčasu
Nemci so hitro prevzeli pobudo, veliko so kombinirali na polovici gostiteljev, ki so se čakali na protinapade. Thomas Müller je zapretil v 10. in 32. minuti, še najbolj nevaren pa je bil debitant Karim Bellarabi, ki je po podaji Maria Götzeja v 38. minuti s težkega kota za las meril mimo vrat.
Milik izkoristil zmedo v obrambi elfa
Poljaki so bili v prvem polčasu nenevarni, v nadaljevanju pa so presenetljivo povedli. V 51. minuti je Lukasz Piszczek v hitrem napadu gostiteljev z desne strani podal pred vrata, Arkadiusz Milik pa je z glavo ukanil Manuela Neuerja, ki je bil slabo postavljen, prav tako je slabo posredoval tudi Jerome Boatneg.
"Poldi" stresel prečko
Nemci so nato močno pritisnili, iz minute v minuto je bilo bolj vroče pred vrati Wojciecha Szczesnyja. Götze, Andre Schürrle in Bellarabi pa niso bili natančni.
Löw je v igro poslal Lukasa Podolskega in Juliana Draxlerja. V 79. minuti je Bellarabi močno streljal z 18 metrov, Szczesny pa se je izkazal s parado. Devet minut pred koncem je Podolski z volejem z obrata stresel prečko. Tudi Götze je v 87. minuti meril prek vrat.
Mila postavil piko na i
Kazen za vse zgrešene priložnosti je prišla dve minuti pred koncem. Poljaki so izvajali avt na desni strani, Lewandowski je prodrl v kazenski prostor, branilec Erik Durm ga ni dobro zaustavil, najboljši strelec Bundeslige pa je podal pred vrata, kjer je rezervist Sebastian Mila z levico postavil končni izid.

Neuer priznal napako pri prvem golu
"Zelo smo razočarani. Igra sploh ni bila slaba, zapravili pa smo res preveč priložnosti. Večino tekme smo igrali na en gol. Poljska je s prvim strelom na naša vrata povedla, potem pa je bilo težko. Zdaj je pomembno, da v torek proti Irski pripravimo pravi odgovor," je pojasnil selektor Löw.

"Če bi uspeli prvi zadeti, bi to tekmo zanesljivo dobili. Poraz je vsekakor grenak. Pri prvem golu sem bil prepozno iz vrat. To je bila moja napaka," je priznal vratar Neuer.
Keane potopil Gibraltar
V skupini D ima poleg Poljske dve zmagi tudi Irska, ki je s 7:0 ugnala Gibraltar. Blestel je Robbie Keane, ki je že v 18. minuti dosegel hat-trick. V tej skupini so do prvih točk po zmagi nad Gruzijo z 1:0 prišli Škoti.
Francozi boljši od Portugalcev
Reprezentanca Portugalske je še naprej v krizi. V Parizu je doživela poraz na prijateljski tekmi, Francozi so bili boljši z 2:1. Selektor Fernando Santos je prvič vodil svojo ekipo, naslednjič bo na klopi v torek v gosteh proti Danski.

Francozi so na Stade de Francu povedli že v tretji minuti, ko je bil uspešen Karim Benzema. Cristiano Ronaldo je v 51. minuti zgrešil z glavo, Paul Pogba pa je v 69. minuti povišal na 2:0. Častni zadetek je po enajstmetrovki dosegel Ricardo Quaresma v 78. minuti, ko je bil Ronaldo že na klopi.