Blaise Matuidi je tekmo v deževni Sofiji odločil že v 3. minuti. Foto: Reuters
Thomas Meunier
Thomas Meunier je hitro zatresel mrežo BiH-a. Foto: Reuters
Marcus Berg
Luksemburg je osvojil veliko točko v Franciji, tokrat pa obramba ni imela recepta za Marcusa Berga. Foto: Reuters
Matuidi zadel za zmago Francije v Sofiji

Belgijci so si že pred predzadnjim krogom v skupini H zagotovili vozovnico za Rusijo, a so na zelo slabi zelenici prikazali zavzeto predstavo.
Povedli so že v 4. minuti, ko je Thomas Meunier zadel z desetih metrov po lepi podaji Edena Hazarda z desne strani. Pol pol ure igre je Edin Džeko spravil žogo mimo vratarja Thibauta Courtoisa, na daljši vratnici pa je Haris Medunajnin zlahka potisnil žogo v mrežo. Šest minut pred odmorom je Asmir Begović poslal žogo izpred svojih vrat, branilcem Belgije je ni uspelo izbiti na razmočeni travnati površini in Edin Višča je sam stekel proti vratom, z desno nogo je matiral Courtoisa.
Po uri igre je Belgija izenačila. Strel Yannicka Carrasca je vratar Begović odbil, pritekel je Michy Batshuayi in z bližine poslal žogo v mrežo. V 68. minuti je Carrasco podal pred vrata, kjer je Jan Vertonghen poskrbel za nov preobrat.
V 82. minuti je po podaji Izeta Hajrovića iz kota najvišje skočil Dario Đumić, žogo je z glavo zabil pod prečko. Veselje na Grbavici ni trajalo dolgo, saj je obramba BiH-a pozabila na Carrasca, ki je unovčil podajo Meunierja. Na večerni tekmi je Ciper gostil Grčijo in izgubil z 1:2. Grke, ki so se prebili na drugo mesto, v zadnjem krogu čaka še domača tekma z Gibraltarjem. BiH, ki teoretično ostaja v igri za drugo mesto, pa mora na gostovanje v Estonijo.

Berg štirikrat zatresel mrežo Luksemburga
V skupini A je Švedska kar z 8:0 odpravila Luksemburg, Marcus Berg je prispeval kar štiri zadetke. Nizozemci so zmagali v Belorusiji s 3:1. Za tulipane so zadeli Davy Propper, Arjen Robben in Memphis Depay.
Francozi bodo v zadnjem krogu gostili Belorusijo, Švede pa čaka gostovanje na Nizozemskem. Švedska ima precej boljšo razliko v zadetkih in se bo zelo verjetno uvrstila na drugo mesto.

V torek derbi v Lizboni za prvo mesto
V skupini B je Švica premagala Madžarsko s 5:2. Nogometaš Hoffenheima Steven Zuber je prispeval dva gola za domače. Portugalci so zmagali v Andori z 2:0. Gola sta v drugem polčasu dosegla Cristiano Ronaldo in Andre Silva. V zadnjem krogu se bodo v torek Švicarji in Portugalci udarili v Lizboni za prvo mesto.

Znanih je 12 reprezentanc, ki bodo prihodnje leto nastopile na mundialu. To so gostiteljica Rusija, Španija, Brazilija, Anglija, Nemčija, Iran, Japonska, Mehika, Belgija, Južna Koreja, Savdska Arabija in Nigerija.