Aleksandar Mitrović je odlično zadel žogo z glavo in Srbija je v dobrem položaju v skupini D. Foto: Reuters
Marcelo Brozović je po četrt ure zadel z natančnim strelom z 20 metrov. Foto: Reuters
Na praznem stadionu Maksimirju je še dež pripomogel k turobni podobi. Foto: Reuters
James McClean
James McClean je bil junak na stadionu Ernsta Happla. Foto: Reuters
Srbija v gosteh remizirala z Walesom

Hrvaška mora zaradi razgrajanja navijačev odslužiti kazen Uefe, zato je bila tekma odigrana pred praznimi tribunami. Izbranci Anteja Čačića so naredili velik korak proti prvemu mestu v skupini I, saj imajo že deset točk.
Gostitelji so povedli po četrt ure igre, ko je Ivan Rakitić podl do Marcela Brozovića, ki si je žogo naravnal na levico in jo z 20 metrov tik ob vratnici poslal v mrežo. Igralec Interja je v sodnikovem dodatku postavil končni izid po lepem prodoru in strelu z roba kazenskega prostora. V 94. minuti je Ivan Perišić od zadaj pokosil Birkirja Bjarnasona in sodnik Gianluca Rocchi mu je takoj pokazal rdeči karton.

Pred tremi leti sta se izbrani vrsti srečali v dodatnih kvalifikacijah za SP 2014 v Braziliji, v Reykjaviku ni bilo golov, v Zagrebu pa so Hrvati slavili z 2:0. Islandija je bila pravi hit zadnjega evropskega prvenstva v Franciji, ko se je prebila vse do četrtfinala.

Srbi zelo zadovoljni s točko
Wales je bil dolgo časa v vodstvu proti Srbiji, na koncu pa se je moral zadovoljiti le s točko. Po pol ure igre so gostitelji povedli. Matija Nastasić je izgubil žogo pred svojim kazenskim prostorom, Hal Robson-Kanu se je odlično znašel in podal na rob kazenskega prostora, kjer je Gareth Bale z levico poslal žogo v mrežo.

V drugem polčasu se je Wales preveč osredotočil na branjenje minimalne prednsoti, Srbi so bili vse bolj nevarni. V 85. minuti je Bale z diagonalnim strelom stresel vratnico, na drugi strani pa je Antonio Rukavina poslal žogo v kazenski prostor, Aleksandar Mitrović pa je z natančnim strelom z glavo z desetih metrov poslal žogo od vratnice v mrežo. Vratar Wayne Hennessey je bil prekratek.

"Zelo smo lahko zadovoljni s točko. Ogromno energije smo vložili v to srečanje. Wales je hitro zadel, kar jim je šlo na roko, saj so odlični v protinapadih," je bil zadovoljen Branislav Ivanović.

McClean poskrbel za hladno prho na Dunaju
Na stadionu Ernsta Happla na Dunaju so do velikih treh točk prišli Irci (0:1). Odločilni zadetek je v 48. minuti dosegel James McClean po sijajnem protinapadu. Avstrijci so izgubili žogo pred kazenskim prostorom Irske, Wesley Hoolahan je s sredine igrišča izjemno podal v prazen prostor do McCleana, ki je z leve strani poslal žogo med nogama vratarja Ramazana Özcana v mrežo.

Avstrija, ki je grenak poraz doživela že v Beogradu, je zdaj v velikih težavah. Pritisk v zadnje pol ure ni obrodil sadov. Najbližje zadetku sta bila David Alaba v 66. minuti in Marc Janko v sodnikovewm dodatku, a nista bila dovolj natančna.