Dejan Lazarević se je po izenačujočem zadetku znašel v objemu soigralcev, čestital mu je tudi Boštjan Cesar (levo). Foto: EPA
Dejan Lazarević
Nekdanji nogometaš Domžal, Genoe, Torina, Padove in Modene je s prostega strela meril čez živi zid v zgornji kot. Foto: EPA
Francesco Totti
Francesco Totti se je na vrhu strelske lestvice na rimskih derbijih izenačil z Dinom da Costo, oba sta dosegla po 11 zadetkov. Foto: Reuters
Felipe Anderson
Felipe Anderson je v zadnjih tednih v izjemni formi. Foto: Reuters
Juventus
Juventus je nekoliko povečal prednost na lestvici. Pred Romo ima zdaj tri točke naskoka. Foto: Reuters
Nemanja Vidić
Nemanja Vidić je dosegel prvi zadetek v dresu Interja. V 88. minuti je postavil končni izid na tekmi proti Genoi (3:1). Foto: EPA

24-letni Ljubljančan je na levi strani z 19 metrov izvrstno meril prek živega zidu na bližnjo vratnico, žoga je končala v zgornjem kotu. Prekršek za prosti strel nad Sergiom Pellissierjem je bil sicer sporno dosojen, Gianpaolo Bellini je po njem prejel tudi drugi rumeni karton in moral predčasno pod prho.

To je bil drugi gol Lazarevića v italijanskem prvenstvu, novembra 2013 je v 92. minuti odločil veronski derbi proti Veroni (0:1). Atalanto je v 72. minuti v vodstvo popeljal Davide Zappacosta. Tudi on je dosegel lep zadetek z močnim diagonalnim strelom od daleč.

Tokratni krog je bil še posebej zanimiv zaradi medsebojnih obračunov prvih štirih ekip na lestvici. Roma in Lazio sta se na rimskem derbiju razšla z delitvijo točk (2:2), Juventus pa je v gosteh z 1:3 premagal Napoli.
Totti blestel v drugem polčasu
Na Olimpicu so gledalci spremljali spektakularno tekmo. Lazio je v prvem polčasu povedel z 0:2, v drugem pa je dva zadetka za Romo prispeval 38-letni Francesco Totti in poravnal izid. V 25. minuti je po ukradeni žogi, prodoru in podaji Felipeja Andersona iz bližine najprej zatresel mrežo Stefano Mauri. Štiri minute pozneje se je v zadnjih tednih izjemno razigrani Brazilec z 20 metrov še sam vpisal med strelce, ko je žogo za hrbet Morgana De Sanctisa poslal po tleh mimo kopice nog.
Roma je v drugem polčasu zaigrala precej bolje. Totti v 48. minuti po natančni podaji rezervista Kevina Strootmana z leve strani s petih metrov ni imel težkega dela in ob Stefanu Raduju znižal na 1:2. Podobna akcija se je zgodila tudi v 64. minuti, le da je podal Jose Holebas, Totti pa se je moral precej bolj potruditi, da je žogo pospravil v mrežo. Sijajno se je znašel z akrobatskim volejem in žogo poslal mimo Federica Marchettija proti daljši vratnici. Gol za izenačenje je proslavil s "selfiejem" pod južno tribuno, telefon mu je izročil trener vratarjev.
Vmes je Mauriju veselje za 1:3 preprečila vratnica, Lazio pa je imel tudi zadnjo priložnost na tekmi, vendar se je v 89. minuti De Sanctis izkazal po poskusu Miroslava Kloseja iz bližine.
Prva zmaga Juventusa na San Paolu po 14 letih
Juventus je na nedeljski večerni tekmi v ponovitvi nedavnega superpokala v Dohi, kjer so po 11-metrovkah slavili Neapeljčani, potrdil prvo mesto po polovici prvenstva. Mrežo Napolija je v 29. minuti načel Paul Pogba z lepim volejem z roba kazenskega prostora, ki je bil prvi strel v okvir vrat na tekmi. Po kotu je v 64. minuti izenačil Miguel Britos, a je že pet minut pozneje Martin Caceres z glavo popeljal staro damo v novo vodstvo. S prostega strela je podal Andrea Pirlo. Tri točke gostov je v sodnikovem podaljšku po protinapadu potrdil Arturo Vidal s strelom pod prečko s 16 metrov. To je prva zmaga Juventusa na stadionu San Paolo po 14 letih!
Inter boljši od Genoe
Inter je z najboljšo predstavo pod vodstvom Roberta Mancinija na San Siru s 3:1 odpravil Genoo. Samir Handanović se je znova izkazal z nekaj lepimi obrambami, ni pa dobro ustavil strela, po katerem so gostje po odbiti žogi slovenskega vratarja v 85. minuti znižali na 2:1.

18. krog:
NAPOLI - JUVENTUS 1:3 (0:1)
Britos 64.; Pogba 29., Caceres 69., Vidal 94.

Napoli:
Rafael, Maggio, Albiol, Koulibaly, Britos, David Lopez, Gargano (82./Zapata), Callejon (73./Gabbiadini), Hamšik (60./Mertens), De Guzman, Higuain.

Juventus: Buffon, Caceres (80./Ogbonna), Bonucci, Chiellini, Evra, Marchisio, Pirlo, Pogba (70./Lichtsteiner), Vidal, Tevez, Llorente (74./Morata).

Sodnik: Paolo Tagliavento

ATALANTA - CHIEVO 1:1 (0:0)
Zappacosta 72.; Lazarević 90.
RK: Bellini 89./Atalanta
Cesar je igral vso tekmo, Birsa pa do 78. minute, ko ga je zamenjal Lazarević (vsi Chievo).

CAGLIARI - CESENA 2:1 (2:0)
Galvao 11., Donsah 27.; Brienza 89.
Galvao v 11. minuti zapravil 11-m.
Krajnc (Cesena) je sedel na klopi.

FIORENTINA - PALERMO 4:3 (1:0)
Pasqual 20., Basanta 51., Cuadrado 64., Joaquin 74.; Quaison 59., 61., Belotti 81./11-m
Kurtić je igral od 82. minute, Iličić (oba Fiorentina) in Anđelković (Palermo) pa sta bila na klopi.

ROMA - LAZIO 2:2 (0:2)
Totti 48., 64.; Mauri 25., Anderson 29.
Roma: De Sanctis, Maicon, Manolas, Astori, Holebas, Pjanić, De Rossi, Nainggolan (46./Strootman), Florenzi (46./Ljajić), Totti, Iturbe (81./Destro).

Lazio: Marchetti, Basta, De Vrij (76./Cavanda), Cana, Radu, Biglia, Parolo, Candreva, Mauri, Felipe Anderson (65./Onazi), Đorđević (65./Klose).

Sodnik: Daniele Orsato

SAMPDORIA - EMPOLI 1:0 (0:0)